Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Ndertohet ura me e gjate ne Bote

Shko poshtë

Ndertohet ura me e gjate ne Bote

Mesazh nga No.i.d prej Sat Jul 03, 2010 8:58 am

Kina komuniste po pergatit nje tjeter projekt mahnites ne fushen e arkitektures. Hong Kongu dhe Makao do jene me afer pasi keto dite kane nisur punimet per ndertimin e ures me te gjate ne bote, e cila do kaloje rreth 50 km ne det.Punimet mbarojne ne vitin 2015. Te gjitha pjeset e ures do te fabrikohen dhe me pas do montohen ne vend. Kjo ure qe do kushtoje rreth 7.6 miliarde euro, do jete rezistente ndaj termeteve dhe uraganeve. Hong Kongu dhe Makao jane dy rajone te vecanta administrative te Republikes Popullore te Kines dhe kjo ure synon bashkimin mes shtetasve te te njejtit vend.
Ura do ndertohet ne forme Y-je, ndersa shpenzimet do mundesohen nga qeveria e Kines, Hong Kongut dhe Makaos. Kjo veper gjigande do te perbehet edhe nga 5.5 km tunel qe do ndertohet ne pjesen fundore.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndertohet ura me e gjate ne Bote

Mesazh nga No.i.d prej Sat Jul 03, 2010 8:58 am

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndertohet ura me e gjate ne Bote

Mesazh nga No.i.d prej Sat Jul 03, 2010 8:58 am

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Ndertohet ura me e gjate ne Bote

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi