Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Shko poshtë

Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:10 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:10 am

Spanje: kokaine e fshehur tek bananet
Ne janar te 2010-tes ,nje punonjes supermarku ne Madrid zbuloi ne seksionin e fruta perimeve droge e cila ishte fshehur ne mes te bananes qese kokaine .Policia kryen hetime dhe ne dyqane te tjera zinxhir ku kishin marre furnizime te bananeve dhe gjejne rreth njeqind kg pluhur te bardhe te ardhura nga Ekuador,e gjitha kjo droge i ka shpetuar trafikanteve pa e marre.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:11 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:11 am

Brazil: pellumbat korrierrt e drogrs
Per te arritur te futesh drogen ne burg ,duhet te jesh nje mashtrues.Ne burgun Marilla (Brazil)droga kaloi nga ajri.Te burgosurit kishin pregatitur pellumba per te kontrabanduar droge dhe pjese te telefonave celulere ,te varura tek kembet e tyre(pellumbave).Ne veren e vitit 2008 rojet zbuluan mashtrimin ,ata pane gruan e nje te burgosuri e cila kishte dy pellumba dhe po i bente gati te fluturonin .
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:11 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:11 am

Zvicer: kokaine ne hanxhar akull alpinizem
Ne janar 2010, nje burre u perpoq per te hyre ne Zvicer me 1,3 kg kokaine fshehur ne akset akull ngjitje. Ide origjinale, por per fat te keq per ate, oficeri doganor qe pergjigjej per kontrollin ate dite ishte vete alpinist dhe atij nuk i shpetoi pa pare se litaret ishin shume te shkurter te parregullt dhe ketu filloi tedyshonte.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:11 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:12 am

Lituani: kokaine fshehur ne arkivole
40 kg kokaine fshehur ne ... arkivole! Eshte policia lituaneze i cili beri zbulimin e pabesueshem ne shtator 2008. Droga ishte fshehur në rrobat per te vdekur.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:12 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:12 am

Shtetet e Bashkuara: Metodologjia e kristal në qumësht pluhur
Në fillim te 2010, ne SHBA, ne kufirin SHBA-Meksike nje gruaje Nogalese ,i gjejne ne canten e saj personale nje kanace pluhur qumeshti ku ishte fshehur 700 gram metologjia kristal,nje droge sintetike teper e fuqishme.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:13 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:13 am

Kokaine e fshehur ne Allci
Nje doganore hollandezeka pare gjithcka. Ne maj 2007, policia eshte e habitur nga nervozizmi i nje gruaje që pretendon se ka nje kembe të thyer. Ne fakt e kishte kemben ne allci , por ne nje trashesi te parregullt. E kane cuar ne spital per ti bere radio –grafi, nuk i kane gjetur asnje frakture por zbulojne 1.5 kg kokaine.

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:13 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:13 am

Shtetet e Bashkuara: pelena baby, nuhatje jeshile
Ne shkurt 2009, policia ne Delaware (USA) ka gjetur gati 100 gram bar fshehur ne ... pelena per femije! i 26 vjeçari, ishte duke u pergatitur per te shitur mallin kur nje oficer mberriti per një kontroll rutine. Babai i ri mori pelenat per te fshehur mallin .
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:14 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:14 am

France: ka fshehur 570 gram kokaine ... ne stomakun e tij
Kjo eshte nje metode tashme e njohur per doganieret. Disa njerez te quajtur "mushka", nuk ngurrojne te gelltitnsin kapsula qe permbajne . Nje nigerian i ri u arrestua ne Viry (Francë), ndersa ai mbante ne barkun e tij 570 g kokaine. Nje veprim tille denohet rreptesisht nga ligji.Por mbi te gjitha persona qe bejne kete veprim rrezikojne jeten e tyre ,n.q.se nje kapsule plas (hapet)vdekja eshte e sigurte.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:15 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:15 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:15 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:15 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:16 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:16 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:16 am

avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fshehjet e droges nga me te pazakontat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi