Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Femra me gjysem trupi...

Shko poshtë

Femra me gjysem trupi...

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:17 am

Pueblo ,Colorado

Rosemaria Siggins ka lindur me nje semundje te rrallle gjenetike te quajtur Agenesia Sacrale. Ajo quhet gruaja me gjysem trupi...
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Femra me gjysem trupi...

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:17 am

Kjo semundje shkaktohet nga paraliza dhe mpirja e gjymtyreve te poshtme.Rosemaria ka lindur me gjymtyret e poshte te kthyera ne ane te kundert te normalitetit. Kur ajo ishte e vogel prinderit e saj nuk e kuptonin cpo ndodhte me te dhe kur ajo ishte 2 vjec ata moren vendimin qe vajzes se tyre ti operoheshin kembet nen keshillat e vazhdueshme te mjekeve.
Ky operacion beri qe Rosemaria te lidhej perjetesisht me nje karroce invalidesh ,,, por fale perkujdesit te prinderve te saj ajo suportoi gjithe kete fatekeqesi dhe mori forcen per te vazhduar te jetonte jeten e saj...
Kur ishte vetem 7 vjece me mbeshtetjen e prinderve ka hedhur poshte idene per te vendosur kembe proteza ,,,detyrim ky nga shkolla qe duhet te bente per te qene normal si gjithe femijet e tjere,,,e ja doli mbane duke dimostruar qe nuk kishte turp pse nuk kishte kembe.
Ne 1999 martohet me David Siggins e ka ecur drejt altarit me duart e saj...
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Femra me gjysem trupi...

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:18 am


Rosemaria eshte me te gjithe efektet grua,,, ajo shtatezanine e pare e ka bere me taglie cezario operazion,,, edhe pse ajo kishte nje problem te mirefillte te lindur ne shtyllen e saj kurrizore ,,, mungesen e dy vertebrave ,,, po ajo e perballoi me se miri cdo pengese duke cuditur edhe mjeket ,,, te cilet ne ate kohe i dhane nje leter ku ajo te firmoste qe ne rrezik per jeten e saj mjeket do te shpetonin femijen dhe jo nenen.
Ajo tashme eshte nene e dy femijeve,,,ka pasion per motorrat dhe makinat e fale forces shpirterore qe disponon jeton jeten e saj te mbushur me veshtiresi dhe dhe dhimbje...

P.S marre nga nje sit italian ,,, Ky eshte kuptimi i jetes edhe pse i gjymtuar njeriu vazhdon te perballoje gjithcka e ta jetoje jeten ne maximum.
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Femra me gjysem trupi...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi