Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

10-të teoritë e konspiracioneve më të famshme në botë !

Shko poshtë

10-të teoritë e konspiracioneve më të famshme në botë !

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:20 am

.Virusi i AIDS-it është krijuar në laborator

2.Haarp është një armë në gjendje të rrëzojë avionë e raketa, madje edhe shkaktojë tërmete

3.Sipas një teorie të përhapur në botën myslimane, cunami i vitit 2004 u shkaktua nga nje epsperiment nuklear indian

4.Sipas një legjende metropolitane,Pol MekKartni ka vdekur që në vitin 1966. Ai që shohim sot eshte nje sozi.

5.Shumë adhurues të këngëtarit të madh janë të bindur se ai nuk ka vdekur në vitin 1977, por se shijon jetën i qetë në ndonjë ishull të bukur

6.Nuk ka ekzistuar kurrë një njeri i quajtur Uilliam Shekspir. Pas emrit fshihej një poet britanik

7.Ledi Diana nuk vdiq për shkak të aksidentit automobilistik, por u vra në një komplot të organizuar nga familja mbretëror

8.Janë tashmë miliona ata që mendojnë se Jezusi u martua me Maria Magdalenën dhe pati fëmijë nga ajo

9.Zbarkimi në Hënë nuk është gjë tjetër veçse një inskenim i stisur nga ekspertët e NASA-s

10.Sipas disa komplotistëve, sulmi mbi Kullat Binjake u orkestrua nga administrata "Bush" për të përligjur ndërhyrjen në Lindjen e Mesme
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: 10-të teoritë e konspiracioneve më të famshme në botë !

Mesazh nga princ of persia prej Sat Jul 03, 2010 9:20 am

Vrasja e Presidentit të famshëm amerikan Xhorxh F. Kenedi, sulmet terroriste mbi Kullat Binjake të Nju Jorkut më 11 shtator 2001, vdekja misterioze e princeshës Diana: interneti nuk ka bërë tjetër veçse i ka shumëfishuar teoritë mbi komplote të mundshme të organizuara e të vëna në jetë nga qeveritë e shteteve të mëdha apo nga shoqëri të fshehta. Pyetja së cilës i duhet gjetur përgjigje është ajo e përhershmja: bëhet fjalë për aksidente, fatkeqësi e katastrofa natyrore apo gjithçka i duhet atribuuar konspiracioneve të fshehta që shohin të përfshira sferat më të larta të politikës e ekonomisë së gjithë rruzullit? Për "komplotistët", siç quhen ata që besojnë teoritë nga më piktoresket, sektorët ku mund të aplikohen "teoritë e komploteve", janë ndër më të ndryshmit. Sipas psikologëve, këto teza ngacmojnë imagjinatën kolektive, teksa kërkojnë të zbardhin (vetëm në aparencë) episode të vështira për t'u shpjeguar. E përditshmja britanike "Telegraph" ka renditur në një listë 30 teoritë më të përfolura, nga më të besueshmet deri tek ato produkte të imagjinatave më të shfrenuara. Në listë zënë vend disa vdekje të famshme. Incidenti automobilistik ku humbi jetën princesha Diana bashkë me të dashurin është ende objekt debatesh të pafundme. Sipas hetimeve zyrtare, të përsëritura disa herë, nuk bëhet fjalë për një komplot të organizuar nga familja mbretërore britanike, por për një aksident fatal. Ndërkohë babai i Dodi Al Fa-
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi