Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Do të ecë 60 ditë në tel për ta thyer rekordin

Shko poshtë

Do të ecë 60 ditë në tel për ta thyer rekordin

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:12 am

Kinezi Adili Wuxor do të përpiqet të futet në librin e rekordeve Guinness duke ecur nëpër tel mbi arenën e famshme Çerdhja e Zogut në Pekin. Adili për çdo ditë do të ecë nëpër telin e çelikut të trashë 3.3 cm nga pesë orë dhe do t’i kalojë 20 kilometra pa kurrfarë masa sigurie.
Nganjëherë ai ecë nëpër tel me duar dhe ecë me sy të mbyllur për të tërhequr më shumë publik. Në pauza ai do të qëndrojë në shtëpizë e punuar në kulmin e arenës e cila është ndërtuar vetëm për të.

Bashkëshortja e tij Guli është përkrahja e tij më e madhe dhe çdo ditë i dërgon ujë dhe ushqime.

Ai e filloi këtë sfidë më 3 maj ndërsa për ta bërë një vend në librin e rekordeve duhet të “qëndrojë në tel” 60 ditë.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi