Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Filloi shitja e cigareve pa tym

Shko poshtë

Filloi shitja e cigareve pa tym

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:17 am

Prodhuesi i cigareve “Japan Tobacco” filloi këtë javë të shet cigaret “Zerostyle Mint” të cilat nuk kanë tym, shkruan gazeta “Telegraph”.
Cigaret janë të ngjashme me ato të vërtetat, ndërsa përdoruesit e ardhshëm të këtij prodhimi me një lloj kamishi mund të konsumojnë duhan të përzier me aromën e mentës.

Cigaret pa tym nuk shpërndajnë erën e duhanit dhe mund të përdoren edhe në objektet ku duhani është i ndaluar. Kompania shpreson se prodhimi i ri do të blihet nga njerëzit të cilët pinë duhan, por nuk dëshirojnë që t’i pengojnë atyre që nuk e pinë duhanin.

“Shumica e japonezëve konsumon duhan, ndërsa kërkimi për prodhimet të cilat mund të përdoren, e të mos rrezikojnë ambientin është në rritje”, thuhet në deklaratën e kompanisë. Një cigare është paraparë të zgjasë gjysmë ose një ditë. Pakoja me katër cigare pa tym pritet të kushtojë 3.5 euro. /
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi