Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Facebook shënon 200 milionë përdorues

Shko poshtë

Facebook shënon 200 milionë përdorues

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:18 am

Vetëm këtë muaj komuniteti Facebook ka arritur të dyfishojë bazën e tij të përdoruesve dhe të kalojë kufirin prej 200 milionësh.

Pak kohë më parë, ”Facebook” duke u bazuar në numrin e përdoruesve arriti konkurrentin e tij më të madh ”MySpace” dhe pas kësaj ”Facebook” u rrit me hapa të mëdha duke e tejkaluar numrin e barazisë së përdoruesve të konkurrentit të tij. Sipas të dhënave zyrtare të comScore, ”MySpace” aktualisht numëron vetëm 130 milionë përdorues aktiv.

Për këtë arritje ka njoftuar personalisht njëri prej themeluesve të Facebook-ut, Mark Zuckerberg.

”Facebook” ka nisur edhe një faqe bamirësie qe quhet Facebook for Good vetem pas festimit të përdoruesit të 200 miliontë Ajo ka ardhur ne jetë si bashkëpunim i 16 organizatave humanitare. Nga të gjitha gjërat që do të blihen nëpërmjet kësaj faqeje, rreth 90 – 95 % të shumës së blerë do të shkojnë për qëllime bamirësie.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi