Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kung Fu Arusha

Shko poshtë

Kung Fu Arusha

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:23 am

Një anëtar i faqes së internetit YouTube, i regjistruar si “Alexbuzzkentaroguy”, xhiroi në kopshtin zoologjik të Asas në Japoni një arushë me emrin Cloud (Reja) derisa lunte me një shkop si një mjeshtër i vërtetë i arteve marciale.
Në filmin tre minuta i cili për disa ditë është parë nga më shumë se 800.000 përdorues të internetit ariu rrotullon shtagën para, pas dhe rreth vetes.
Në një moment sikur në filmat karate ariu hedhë shtagën në ajër, dhe e kapë prapë para se të vazhdojë me stilet tjera.

Eksperti i sjelljeve të kafshëve, Marc Bekoff nga Instituti i Colorados thotë se kjo është një kafshë e dresuar, sepse është e pabesueshme që një ari mund ta bëjë një gjë të tillë spontanisht.

Ai po ashtu tha se ariu ndihej paksa i mëritur dhe për këtë arsye filloi një “ushtrim” të vogël para publikut.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi