Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

I tha jo duhanit me një skulpturë gjigante rëre

Shko poshtë

I tha jo duhanit me një skulpturë gjigante rëre

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 9:24 am

Artisti i njohur indian i skulpturave të rërës, Sudarshan Patnaik, me rastin e Ditës ndërkombëtare kundër pirjes së duhanit, më 31 maj, në plazhin Puri të Orris punoi një skulpturë të madhe të titulluar “Duhani vret”, me të cilën ai dëshiroi tua tërheqë vëmendjen bashkëkombësve të tij se duhani dëmton shëndetin.
Ai përdori pesë tonelata rërë për këtë skulpturë me ngjyra të ndryshme, ndërsa atij dhe bashkëpunëtorëve iu nevojiten pesë orë për ta punuar këtë vepër artistike.

Dita Ndërkombëtare Kundër Pirjes së Duhanit shënohet prej vitit 1987. Sipas të dhënave të Organizatës Botërore të Shëndetësisë si pasojë e pirjes së duhanit për çdo vit vdesin rreth 5.4 milionë njerëz në botë.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi