Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Qeni me lëkurë tigri

Shko poshtë

Qeni me lëkurë tigri

Mesazh nga C.r.b.n prej Sun Jul 04, 2010 9:33 am

Kur e shikoni nga largësia me siguri do të ju duket se në bar qëndron i shtrirë një tigër, por me t’iu afruar e shihni kafshën duke u ngritur dhe duke lëvizur bishtin do ta kuptoni se megjithatë ai është qen “në lëkurë tigri”.


Në Kinë kohët e fundit është bërë modë ngjyrosja e kafshëve shtëpiake për tu dukur si një kafshë tjetër e egër. Kështu retriveri i artë bëhet tigër, ndërsa qentë e vegjël leshatakë ngjyrosen për t’i përngjarë këlyshëve të pandës.

Megjithatë ende nuk dihet se si pronarët e qenve arrijnë t’i bindin manarët e tyre të rrinë të qetë derisa i ngjyrosin.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Qeni me lëkurë tigri

Mesazh nga lenti prej Sun Jul 25, 2010 6:42 pm

interesant koka
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Qeni me lëkurë tigri

Mesazh nga besa krasniqi prej Sat Aug 07, 2010 8:06 pm

flm shum i mir ky kuriozitet
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Qeni me lëkurë tigri

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi