Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Huti që ndërron formën mahniti shikuesit

Shko poshtë

Huti që ndërron formën mahniti shikuesit

Mesazh nga Bukuroshja Dq prej Sun Jul 04, 2010 9:46 am

avatar
Bukuroshja Dq
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 91
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 23
Vendbanimi : kS

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Huti që ndërron formën mahniti shikuesit

Mesazh nga Bukuroshja Dq prej Sun Jul 04, 2010 9:47 amHuti që ndërron formën mahniti shikuesit
« : Qershor 14, 2010, 04:19:53 MD »
Pergjigju me citim


Filmi i shfaqur në një televizion japonez si pjesë e emisionit argëtues për fëmijë demonstron dy mënyra të mbrojtjes që huti afrikan mund t’i përdorë varësisht prej madhësisë së armikut. Huti me sy të mëdhenj quhet Popo, ndërsa është i madh rreth 20 centimetra.
Ajo që njerëzit nuk e dinë është se huti për hutin është armik si dhe ata hanë njëri tjetrin. Disa huta kanë zhvilluar aftësi të jashtëzakonshëm për t’i shpëtuar konfliktit. Kështu huti afrikan në takim me një hut tjetër më të madh se ai ka aftësi të fryhet dhe të hapë krahët për tu dukur më i madh sesa që është në realitet. Qëllim i një sjellje të tillë është t’i frikësojë armiqtë dhe të dëshmojë se kush është “bosi”.

Por i njëjti hut në takim me një kukuvajkë më të madh dëshmoi një lloj tjetër të transformimit. Huti afrikan Popo në ballafaqim me kukuvajkën dyfish më të madhe se ai transformohet si degë e lisit dhe kështu mashtroi grabitqarin i cili nuk mundi ta shijojë për darkë.

Nëse shikoni videon me kujdes do ta shihni se Popo mbyll sytë e tij me lara dhe nuk lejon që qyqja t’ia sheh barkun, por asaj ia tregon vetëm pendlat, në bazë të të cilave duket sikur të ishte degë e lisit. Kjo video u publikua në YouTube dhe deri më tash është parë nga më shumë se një milion e gjysmë njerëz.avatar
Bukuroshja Dq
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 91
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 23
Vendbanimi : kS

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi