Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Meshkujt genjejne me shume se femrat!

Shko poshtë

Meshkujt genjejne me shume se femrat!

Mesazh nga Bukuroshja Dq prej Sun Jul 04, 2010 9:48 am

Dyshimet e femrave gjatë shekujve, tashmë janë konfirmuar edhe zyrtarisht- meshkujt gënjejnë shumë më tepër se femrat.

Një studim i ri britanik ka treguar se një mashkull brenda vitit thotë mesatarisht 1.100 gënjeshtra, që do të thotë gënjen rreth tri herë brenda ditës. Ndërsa një femër gënjen mesatarisht 728 herë brenda vitit, do të thotë mesatarisht dy herë në ditë.

Gënjeshtrat më të ëmbla të meshkujve janë ato për femrat që ua thonë miqve të tyre dhe për pijen. Ndërsa gënjeshtrat më të shpeshta të femrave kanë të bëjë me fshehjen e ndjenjave: “Nuk kam asgjë, gjithçka është rregull”.

Studimi ka treguar se meshkujt më rrallë i bren ndërgjegjja për gënjeshtrat që thonë, në raport me femrat të cilat më shpesh ndjehen fajtore kur gënjejnë
avatar
Bukuroshja Dq
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 91
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 23
Vendbanimi : kS

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi