Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Christian Heinrich Heineken - Femija legjendar Gjerman.

Shko poshtë

Christian Heinrich Heineken - Femija legjendar Gjerman.

Mesazh nga Bukuroshja Dq prej Sun Jul 04, 2010 9:55 am

Femije gjeni legjendar.

Christian Heinrich Heineken (lindur ne 6 shkurt 1721, vdekur ne 27 qeshor 1725 ne Lubecca Gjermani ) Gjerman, femije me kapacitet celebral dhe memorie te papare ne historine e njeriut.

E kuptonte gjermanishten praktikisht qe sapo lindi, mesoj te shkruante dhe te lexonte pak muajsh. Kishte si dhunti natyrore nje kujtese te papare, ne moshen 4 vjecare dinte te fliste dhe te shkruante ne menyre perfekte Frengjisht, Latinisht Gjermanisht. Njihte gjithe Historine dhe Gjeografine boterore. Bente me mendje llogari te paimagjinueshme edhe nga nje i rritur. Kishte memorizuar ne mendje te gjithe Biblen fjale per fjale.
Vdiq ne moshen 4 vjecare duke gjetur diten e vdekjes!.
avatar
Bukuroshja Dq
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 91
PIKE : 128
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 23
Vendbanimi : kS

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi