Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Faqja 5 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:02 pm

te pres e hutuar
te pres e vetmuar
te pres gjith jeten
se me ke gezuar

me dhe lumturi
me fale dashuri
ti mi ktheve njdjenjat
qe me ishin ngri

do te pres o shpirt
por me lot ne sy
se ndjenja e zemres
e madhe esht per ty

dashnia qe kam
ne zemer e shpirt
uroj qe te behet
rreale nje dit

dhe kur syt e ty
te me shikojn mua
do ti verejsh buzet
qe belbezojn te dua

te pres me shpirt
cdo dit dhe nat
e nga zemra ime
te uroj shum fat

te premtoj shpirt
dhe sdua tja di
gjithcka eshte e imja
do pres vec per ty
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:03 pm

Pse me thu se shum
me don, kur per
tjeteren ti mendon.

Cfare te bera pse po me mundon
zemren time se sheron
sa te kam dashur mor i pa shpirt
kurr ne jet ti mos pash drit.

Shko o shpirt ska problem
kurr ma ne jet mos e permend emrin tem
ateher kur te vdes te vorri im do te pres
hajde ti pash dashurine qe kem pas.
Me thuaj me fal qe kurr ste kam dasht.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:03 pm

Ta hangsha Zemren,
Tanen e jo Temen,
Synin e Gojen,
Ti hangsha si Vojen,
Buzen e Qafen,
Ti hangsha si Laknen,
N`cung si Pulen,
Ta kputi Pullen,
Nese din me Qep,
Oh te DUA per Jet.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:03 pm

Malsore nuk te la pa Poezia,hehehe tash pak per Gyrbet se per Dashni hmmmm te pres deri ne Pranver se po na sillen Fluturat e sasht mir se hala heret e asht hala pak ftoft.hahahahahahah pom kupton.mpuqqqq klm


N`maje t`lapsit nje pik Gjaku,
Si me kjen i Njers njaj Plaku,
I shtrydhun n`ket Gyrbet,
Po e shkrun Jeten e Vet,

1 minut sa 1 Orë,
1 dit sa 1 Vjetë,
Keshtu kalon koha ne ket Gyrbet,
Pse hek keq s`ta merr kush Dertin,
Veq te pret me ja mush Gjepin,
Nuk po shkojn kto Vjet e Gjata,
Tuj pushu dhimbjet me Doktorra e Hapa.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:03 pm

Malsore

Oh Baby can you See,
All eyes on Me,
The World is Big,
The Life is Shit,

hahahahahahah a ja qellova?
Po te pres ne prag te Deres,
Po kendoj si Zog i Pranveres,
Po pres te me Lulzon nje Dashuri,
Po pres qe fati im te jesh Ti,

Po e pres prej teje veq ni Fjal,
Po pres qe Shpitin te ma n`gjall,
Pot pres ty qe t`me n`gro,
Po e pres qe t`me Dashuro.
Makaveli nuk është në linjë Përgjigju Me Kuotë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:04 pm

Po pres e kurr mos Pritsha,
Keshtu m`betsha e kurr mos u Rritsha,
A po e she qfar Jete asht Ardh,
Mos me pas Bes perjashta me Dal,

Fol q`ka Fole,
Kryt n`revole,
Edhe asht Shqiptar oh Vlla,
Si me Anmik n`gjak me ta ki mu La,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:04 pm

In Da Club (Shqip,Malsori)


Go go go go go


Go Shqiptar go Go,
Oh kadal more ku po Shko,
Ne Baustell u lodh i n`grati,
Hajt se s`ka Dert,
E tash po shkon me hargju naper Party,
Dikur i vin Ment,
Un jam maj Miri,
1000.-Franga me kushton Singjiri,
Me BMW-eja Audija e Mercedesa,
Ne Shpi i kan lan Grat me varga Speca,
Ly e n`gjy si Femen e hek Fetullat,
La e rru e hek leshin Narsetllat,
Mos me ta qu mallin per Mashkull Fuck you Boy,
Kuleten mush me pare ban hajgare ly flokt me Boj,

Kan marr turrin Shqipet ne Klub me Shku,
Tu ju kit me kerre rruges Radari tuj Fotografu,
Tu kukat e tuj piskat se shkun Biletat,
Oh kuku ka mem myt Baba se i hargjum Kuletat,
Tuj ba Termina me Qika,
Vashat ne Miniqa e me Shtiklla,
Ufff met kall Njerst met Dal,
Tuj n`guc Djem si Budall,
Dashni pa kufi e tuj Vallzu,
Shihe kta shihe ata Djemt tu ju Pervlu,
Kurgja spo del Fuck u Tranum,
Spo na don askush e Paret i Hargjum,
Dalin e kcejn si Karcylla,
Qosh em shoshe sukur Fylla,
Qka me ba hajt t`kallxojm pak Trimni,
Kqyrin me kan fjalt mej Shti,
Iher po bajm plan ka me Ik,
At her po kqyrim kuj me ja n`gjit,
Oh spaskem Pare la Kuletat si Rrasat ne Gllarev,
Edhe Kerret i kem ne Reserv,


Go Shqiptar go Go,
Oh kadal more ku po Shko,
Ne Baustell u lodh i n`grati,
Hajt se s`ka Dert,
E tash po shkon me hargju naper Party,
Dikur i vin Ment,
Un jam maj Miri,
1000.-Franga me kushton Singjiri,
Me BMW-eja Audija e Mercedesa,
Ne Shpi i kan lan Grat me varga Speca,
Ly e n`gjy si Femen e hek Fetullat,
La e rru e hek leshin Narsetllat,
Mos me ta qu mallin per Mashkull Fuck you Boy,
Kuleten mush me pare ban hajgare ly flokt me Boj,Si frajera e Krenar si Bossa,
Dalin shetitin naper Migrosa,
Un jam Play Boy oh Daj,
Bahen truq si Peshqit nar Gerdhaj,
Si Pikth kryt me Lara,
Veq keshtu po mashtrohet Shqiptarja,
Karcylla e Hardhuca tan mas ni Femne Shkojn,
Tu ju livdu oh Shpirt oh Zemer kam BMW e Mashtrojn,
Pa n`dryshim pa Kuptim kjo Dynja,
Nja mej than Mashalla se Gja,
Shum t`martum e me Fmi,
Fuck love rrena numer Ni,
Jan ba Qika si me kann Harmonik,
Po bajn Dashni me Taktik,
Krajlicat e kan Marren e kann Hup,
Ato vet kan met Lut,
Kam Femna e kam Stil,
Kshtu mu pa si me kan Pedofil,
Hajt se mir, bani qka te Doni,
Veq ku jeni e qka jeni mos Harroni,
Shqiptarit i ka hup Nera e Besa,
Per n`dryshime na ka hup Shpresa.


Go Shqiptar go Go,
Oh kadal more ku po Shko,
Ne Baustell u lodh i n`grati,
Hajt se s`ka Dert,
E tash po shkon me hargju naper Party,
Dikur i vin Ment,
Un jam maj Miri,
1000.-Franga me kushton Singjiri,
Me BMW-eja Audija e Mercedesa,
Ne Shpi i kan lan Grat me varga Speca,
Ly e n`gjy si Femen e hek Fetullat,
La e rru e hek leshin Narsetllat,
Mos me ta qu mallin per Mashkull Fuck you Boy,
Kuleten mush me pare ban hajgare ly flokt me Boj,Hahahahahaahah ej Respektom mu si me Respektu Zotin,
N`dhoshta sillet kat sillet un jam aj se ta n`dalin Lotin,
Mfal se sjam Femen per ata spo doni me Fol,
Jam Shqiptar me Tradit me vjen inati met Shajt kur diqka te n`doll.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:04 pm

po kalojn muajt
shpejt po ikin ditet
dashuria e madhe
ne zemer per ty rritet


cdo dit dhe me shum
me jep dashuri
ke mbjell ne zemren time
nje filiz te ri


sa veshtir te thahet
e ke mbjell shum thedh
per ty shpirt e ruaj
qe ti marresh er


nga fjalet e tua
nga gjumi u ngrita
nga dashuria jote
ne shpirt u vadita

kjo zemer e harruar
me vite me rrall
e pa dashuri ne shpirt
ti e ke ringjall


me hijeshove trupin
me dhe lumturi
me ktheve buzqeshjen
qe tek un ish ngri


dhe fjala e shpirtit
del me shum fuqi
te dua o zemer
te dua ne perjetsi


te dua o jet
te dua o shpirt
te ndjej me madh
me shum cdo dit
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:04 pm

kur ditet e zbrasta
do te ken mbarim
kur o drit o jet
do jesh ne gjoksin tim

edhe sa o shpirt
do rri un pa ty
te ma fshish ti lotin
qe po rrjedh per ty


kur duart e mia
bashkohen me te tuat
kur zeri yt i embel
do me therras mua


kur ditet e gjata
do jen bashk me ty
kur njeri tjetrin zemer
do e shikojm ne sy

kur do ti degjoj
un fjalet e tua
mos u merzit shpirt
se tani ke mua
brisilda nuk është në linjë Përgjigju Me Kuotë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:04 pm

hell shikimin lart
yjet ne lartesi
e shikoj cdo gja
por askun sje ti


flas naten me henen
dhe kush sme degjon
pergjigje nuk ka
sa shum me mundon

e shikoj dhe detin
eshte i pafundesi
dhe dallget e qeta
pres te sjedhin ty

me mundon ne enderr
zgjohem me nxitim
do doja qe endrra
mos kishte mbarim

dhe ashtu e lodhur
dhe pa gjum ne sy
e keputur nga dashnia
mendoj vec per ty

asgje me shum sdua
un ne kete bot
vec te ke ty pran
dhe te perqafoj
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:05 pm

Rruga e Gyrbetit


Erdha ne Gyrbet,
Kur i Pata 11 Vjet,
Nana n`ga gjumi me Zgjoj,
Nuk disha se ka po Shkoj,

Shendosh e mir k`tu Mrrina,
Por disi mu n`dalke Fryma,
Ket Vend n`dryshej e kish n`ze Dielli,
Mu dokshin Njerz per Seri,

Nje vend jo i Rahatshem,
Nje vend per mua jo i Pershtatshem,
Kisha shum mall per at Dhe,
Kisha mall per Shok e Shoqe e aty ku kam Le,

Shum mall per Kojshi e Agjallar,
Isha edhe un n`der ata se i thonin vetit Mergimtar,
Kur un u nisa,e maj n`mend se si Qajshin,
Faqet e mija me Lot mi Lajshin,

Nuk i kuptosha ato Gjana,
Tash po e sho se vetit e atyne qka ju Bana,
Si me qen i Adoptum,
Shum i lumtur por jo aq i Gzum,

Pa Shok as Shoqe si i Vetmuar,
Me shikojshin per Njeri t`huaj,
Shum shpesh mendojsha se jam Anderr,
Por n`vertet isha Zhganerr,

Tash po e kuptoj se ku asht Jeta,
Aty kur leva e aty ku gjith i Gjeta,
Edhe pse asht Lloq e Dhe asht e Jotja,
Aty ku lulzon Fusha e Buzqesh Toka,

Tash po e kuptoj se dheu i Gyrbetit shum i Ranë,
Syni Lotin menzi po e Banë,
Aty ku ma fali Zoti Jeten,
Kam Deshir me ba Vdekjen.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:05 pm

sa veshtir qenka kjo jet
ne dhe te huaj shpirti me tret
ne dhe te huaj,e larg prej shpiet
si s'plas njeri prej merziet

te iken koha pa dit gja
me njerez tu,ke madh me u pa
me pa venin ku jem rrit
e vorrit babes me ju afrit


e me i fol dy fjal me ta
e mej than madhi me ka tha
edhe nje her ,un si dikur
me u ul tek ai gur


te ai gur ku kam pushua
tuj mendu,se me shef mua
por se di kur kam me ardh
e me shua pak kte madh


qe shum ne po na pervlon
edhe ai gur me permadhon
por me shpres kalon nje dit
me ardh prap ku jena rrit

se nje jet,dy njeri s'ka
me lan madhin kshtu me te thakjosh mallku,i zi gurbet
me da robin prej njerezve te vet
sa te jem gjadh pra ne kte jet
t;jem gjith bashk
jo rrugash tret


jemmm shpernda si zogjte malit
si shkoj halli,k;shtu shqipetarit
me lan venin, ku jem rrit
e mos me pa tuj dal ma drit

ahh kjo jeta varfanjake
spo te lenka askun cajre
pa ta mbush mendjen me te mira
po te rrejka si natyra


her me shi,e her me diell
lypim vendin per ma mir
po shtegtojm,s;ikur shqiponja
kur do kthehna ne trojet tona

kur do kthehna ne atedhe
ku ma bukur hana le
ku maj bukur prenon dielli
ku asht fjal e amel shqipe
ku me vuajtje nan na rrite

ku kaluam na rinin
bela zoti na bahet nim
me ka marr madhi dhe jam tha
per nje gur,jam ba me kja

sa s;din njeri me peshua
madhin qe na ka pervlua
asht shum madh,e shum merzi
kjosh madhku gurbet i zi


si na bane jeten ti
tu naj ba nanat me zemra
tuj lan motra tuj vajtua
nuse te reja tuj lotua

si ske shpirt,ti kjosh mallkua
ti,ske zemer,ti'ske shpirt
ti ske diell,te ti s;del drit

pra kush asht rrugve gurbetit
te madhin zot,e past prej vedit
e mej lyp ati bashkim
e mergimit mej than madhkim


madhku kjosh,e kjosh farua
se me rop sun em dash mua
do vij dita mu bashkua
nanave zemrat me jau gzua
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:05 pm

Jam Shqiptar produkt Vendor,
Jam i rritun ne ni vend Malor,
Aty ku hala kerset Pushka e Alltija,
Naper Darsma e ku te lind Fmija,

Flamurin kuq e zi me Shqiponj e kem Symbol,
Herojn ton Gjergj Kastriotin e kem Idoll,
Gjyshi ma la ni Kujtim e ni Amanet,
Mej rujt ftyr e tradit edhe ktu ne Gyrbet.
Kam Punu 1 Jav ne ni Fabrik,aty kish pas shum Shqiptare gati tan bota dhe qka pash aty hmmmm Tmerr.Po u knaqshin.hahahahaOhhh hoooo lumt na per kto Shqiptare,
Sod po bahen pa hek keq e hiq pa shpenzu Pare,
Kto more sod spo te lajshin Qare,
Sa mir hiq nuk kishin Marre,

Ti veq dil e mos maj Dertë,
Ato vin e te lutin Vetë,
Nuk po kish kush se i n`gi,
As i Bardh as Afrikan i Zi,

Menzi po e presin Mengjesin,
Po folin veq per Sexin,
Naper mend i sillet vetem Shtrati,
Cili asht maj miri cili mat madh e Pati,

Tuj provu nja ka nja hiq nuk Merzitet,
Se qka asht hiq nuk Gerditet,
Se Molles kur ti hin Krymi ajo ma nuk Hahet,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:05 pm

Ne keto dit te Sodit,per ket Rini,
Poj la vetit qudi e Dieni,
Qka po sho e qka prej tyne Prita,
As Respekt as mirmengjes as mir Dita,

I kam pa perdit e i Perjetoj,
Nje kujtim te mir praj tyne nuk e maj mend as se Kujtoj,
Sju ka met i pllam Ftyr e lidh Fjala Nyje,
Per do Djem e Vajza se s`kan Mend ne Kryje,

Ma shum me vjen marre Mu,
Se aj e ajo se jan tuj Mkatnu,
Por te Fundi Fundit spo kam Dertë,
Gjithkush e ka at neren e Vetë.
Makaveli nuk është në linjë Përgjigju Me Kuotë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:06 pm

Me ka lulu ni Lule afer pragut Deres,
Po e rrit Flladi i Pranveres,
Dashurija e syve t`mi se i s`jell Jet,
Se sa e dua,thom se ka mej dal ni zemer n`flet,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:06 pm

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:06 pm

Me ka lulu ni Lule afer pragut Deres,
Po e rrit Flladi i Pranveres,
Dashurija e syve t`mi se i s`jell Jet,
Se sa e dua,thom se ka mej dal ni zemer n`flet,

Ngjyr,ngjyra e fleta t`verdha,
Gjithmon gati m`rrin te Dera,
Zemren time e ka ba Perveti,
Sa her e sho me z`bukurohet Mengjesi,

Asht ba per mu si Ora e Shpis,
Si Horoskop shej i Dashuris,
Sa her te pash me Perkule,
Besomni aq shum e du at Lule,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:07 pm

Me ka lulu ni Lule afer pragut Deres,
Po e rrit Flladi i Pranveres,
Dashurija e syve t`mi se i s`jell Jet,
Se sa e dua,thom se ka mej dal ni zemer n`flet,

Ngjyr,ngjyra e fleta t`verdha,
Gjithmon gati m`rrin te Dera,
Zemren time e ka ba Perveti,
Sa her e sho me z`bukurohet Mengjesi,

Asht ba per mu si Ora e Shpis,
Si Horoskop shej i Dashuris,
Sa her te pash me Perkule,
Besomni aq shum e du at Lule,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:07 pm

Shum her i baj pytje Vetvetes,
Pse nuk poj gjaj shpres e vullnet Jetes,
Pse gjithmon ditet Njesoj,
Kurr nuk jan te njejta gjithmon lloj Lloj,,
Sod ma ran neser ma Leht,
Athu jam le veq me jetu e me Dek,
Pytje mas pytje e pa Fun,
E pergjigjje si gjej vetes Askun,
shpirti i vjerrun si n`pe t`holl,
e di se k`putet por s`di kur n`doll.

E sod kuptimin e Jetes,
Ku me ja gjet tash Vetes,
Kur ki besim ne Zotin,kurr mos u Tutë,
Ati kurr si bahet von,prit mos u n`gut,
Aj e din ta ka fal ty Jeten,
E koha e mosha e bajn t`veten,
Kam perjetu e kam Kujtime Plot,
I mushun mend per Sot.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:07 pm

Shum her i baj pytje Vetvetes,
Pse nuk poj gjaj shpres e vullnet Jetes,
Pse gjithmon ditet Njesoj,
Kurr nuk jan te njejta gjithmon lloj Lloj,,
Sod ma ran neser ma Leht,
Athu jam le veq me jetu e me Dek,
Pytje mas pytje e pa Fun,
E pergjigjje si gjej vetes Askun,
shpirti i vjerrun si n`pe t`holl,
e di se k`putet por s`di kur n`doll.

E sod kuptimin e Jetes,
Ku me ja gjet tash Vetes,
Kur ki besim ne Zotin,kurr mos u Tutë,
Ati kurr si bahet von,prit mos u n`gut,
Aj e din ta ka fal ty Jeten,
E koha e mosha e bajn t`veten,
Kam perjetu e kam Kujtime Plot,
I mushun mend per Sot.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:07 pm

Oh jo jo merrne veten met mir,
mpuqqqqq ty shum Pllum.
Kur mendoj per Ty,
Me lot me m`bushen kta dy Sy,
Qerpiki me zor po Mshelet,
Loti n`aper Faqe per ty Derdhet,

Ni Zemer e kam e me ty e n`daj
Gjysen ta fali gjysen e m`baj,
Ndienat e mija mi Rringjalle,
Zemren tane pse s`ma Fale,

Diten vetem ty te Kujtoj,
Naten vetem ty te Endrroj,
Ne Zemren time e gjej ni Munges,
Ti je gjaku saj e vetmja Shpres,
Ankohna per dhimbjen e Saj,
Sherim te sigurt spo mun i Gjaj.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:08 pm

i turbullt esht mendimi
se ti je shum large
veshtir ta kaloj diten
me shum mall jo pak,


sdua qe te jet
ne bot as njeri
qe ndjenjat e zemres
me mbajn gjall per ty


dua qe te jesh
gjithcka vec i imi
sdua te mendoj
me mbulon trishtimi,


kur mendoj per ty
qe te kesh nje leter
zemra nis the qan
ne sy ska buzqeshje,

si kur jam per ty
me shpirt the zemer
dua te jem per ty
un e vetmja femer,


mos me len te vuaj
mos me len ne vetmi
ec ma shuaj mallin qe djeg vec per ty,
^Malsore^ nuk është në linjë Përgjigju Me Kuotë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:08 pm

shum dit pa ty
sa net pa gjum
me lot ne sy
the po vuaj shum,


pa zerin tend
pa lotet tua
sa veshtir o shpirt
kta dit per mua,


kam frig nga heshtja
kur shkon shum gjat
kam frig per ty
se un skam fat,


te kujtoj cdo dit
the me shum te mendoj
te dua me shpirt
the kurr ste harroj,

ohh sikur ta dije
qe aq shum te dua
mos mendo tjeter
vec` tme shifje mua,

the madhi qe djeg
ne zemer per ty
veshtir te qetesohet
pa te pa me sy,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:08 pm

me ish ndalur fryma
skisha ma fuqi
ne castin e duhur
te degjova ty,


the kur zeri yt
me pyste mua
u ndjeva pak e qet
por sme the te dua,


un prisja nga ti
me shum ngrohtesi
qe ta ndjeje shpirt
sa po vuj per ty,


me mundon cdo gje
qe me rrethon mua
nga nje her kam frig
te them sa te dua,


sa e lodhun jam
nga jeta o shpirt
te mendoj cdo dit
the ne sy ska drit,

vec ta degjoj zerin
per mua ka sherim
por se di per ty
per ty o shpirti im,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:08 pm

kjo dit pa ty
the lot ne sy
shum te mendova
nga mendja ste largova,


mundohem te harroj
ato qe me fhua
por smundem ato fjal
qe aq shum te dua,

pa ty ne kyt bot
gjithcka asht e kote
qe te harroj ty
kurr sdo mundem dot,

the pa zerin tend
un smund te jetoj
cdo gja qe me thua
me mall e kujtoj,

dua te jem me ty
cdo cast the minut
dua te mbuloj
me puthje pa fund,

the mos mendo shpirt
se un nuk te dua
pyte pak zemren
cfar te fhot per mua,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 5 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi