Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Faqja 6 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:09 pm

te mendova sonde
the me shum te ndjeva
pranova dashuri
the pse larg nga ti,

besova the jam e bindur
ate qe shpreha per ty
u gezova the jame e lumtur
ne jeten time ska qen ma bukur,

u habita me fjalet e tua
qe rrengethen trupin tim
the pse larg shpirti im
kjo nat kishte shum kuptim,

the pse trupin sta ndjeva
the pse ne sy ste pash
the pse buza e thar
kerkonte per tu lag,

ashtu ma shum se kurr
u ndjeva afer tejet
ashtu me shpirt e zemer
u ndjeve afer meje,

the te dy se bashku
me ndjenja dashurie
do presim me vite
ate cast lumturie,

kur duart e tua
te prekin trupin tim
kur buzet e tua
te me njomin pa mbarim,

the syt e tu o shpirt
te me shikojn mua
ti themi njeri tjetri
nga afer te dua,

sdo ket ma largesi
the ne shpirt trishtim
do ket lumturi
syt e mi shkelqim,

dashuria e bukur
dashuria rreate
dashuria e sinqert
the do jet per jet,
^Malsore^ nuk është në linjë Përgjigju Me Kuotë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:09 pm

si pranvera ishte the lulja
por ni dit sec u shkrumua
se kur ska lulja ushqim
thahet vyshket si ne mjerim
i bin fletet pa mbarim
kur nuk ka afer burim
shpirti i lules asht mush trishtim
kur ska kush tja thot ni fjal
ku ne zemer ka vec mall
kush e blev lulen e shkret
e ja thau ato flet
kujt i ra lulja ne dor
kush ja vuni at kuror
at kuror me gjema plot
sec u mush lulja me lot
qe ato sjan tha der sot
se dikur e koh ma par
ishte lule plot e gjall
edhe tash i kan ra flet
aq shum e mundoj kjo jet
bukurin krejt ja ka tret
e ka tha e ka cdnua
qe kurr ma ska me lulzua
buza gojs i asht shkrumua
edhe trupi ja shtramnua
prej se mirash qe ka kalua
se nuk ka lulja forc ma
dit e jetes e kan vra
e kan vra e rrxu per tok
lulja kujt i ra ne dor
e spo din lulen me majt
me ja lag pak ato flet
ather lulja kish buzqesh
por jo lule ska munsi
se ne dor tka ni njeri
qe spo din se ca asht jeta
vec me prish lulet e shkreta
kurr ma zi skalohet jeta
pra ti lule e vertet
kshtu te kenka shkrua jeta
pa ujit me tu tha fleta
e mu prish ti dit kaj dit
se kush me uj ste ka ujit,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:09 pm

per ty o drit o diell
per ty o shpirt o jet
syri im po pikon lot
trupi im po lyp ngrohtsi
ndjenjat akull me jan ngri
dhe ti shkrish duhet vec ti,

me mundojn endrrat per ty
shpirti im ste shof me sy
madhi ne zemer ka fuqi
besoj jet aq dhe ti,

kemi zemrat qe shum duhen
jan ndez zjarr veshtir te shuhen
jan dy shpirta qe nuk harrohen
rrin ne shpres se do bashkohen,

vec atehere do jem e lumtur
shpirti im do gjej qetsi
kur te jemi afer bashk me ty
zemra mbushet ar flori
sdua tjeter pasuri,
^Malsore^ nuk është në linjë Përgjigju Me Kuotë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:10 pm

te njofta ty
kur vuaja me shum
te ndjeva ty
kur ndenja s kish te un,

me fjalet e tua
ma qetsove shpirtin
me shikimin tend
ma ktheve kujtimin,

me dhe te mendosh
se ka jet per mua
kur degjova fjalen
qe aq shum te dua,

mu qetesuan ndjenjat
me erdhi shikimi
kur me fhe me shpirt
se ky asht fillimi,

sa do ket per mua jet
ate smund ta di
por te premtoj me shpirt
ai qe un dua je vetem ti,

do te pres me muaj
do te pres me vite
do te pres gjith jet
je dashnia ime,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:10 pm

Ndienat e mija jan n`dryshk si Hekuri,
Jam shtri e po rri si i Dekuni,
Sukur Akulli n`ujë se len Shtresen,
Sukur i s`muri i lodhun se e pret Deken,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:10 pm

e syt e trishtuar
lotoj cdo dit
e malli qe djeg
me pervelon ne shpirt,

dua te largoj
un nga syt trishtimin
e lart ne qiell
shpesh e hell shikimin,

lutem shum me shpirt
lutem ne perjetesi
vec nje her o zot
ta shikoj ne sy,

asgja sesht e bukur
asgja ska kuptim
kur pran ste kam
ty o shpirti im,

te vush kur lulet
per mua ne pranver
te thara pa uje
se smund tju marr er,

kur cdo gja qe kam
brenda ne zemren time
e mbyllur me celes
vetem ne kujtime,

mendime dhe andrra
asgja skam ma shum
dhe lotet ne sy
qe rrjedhin si lum,

kujtime te largeta
dhe fjal ne leter
skam asgja ma shum
asgja asgja tjeter,

kur shkruaj per ty
zemra me qetesohet
kur te mendoj syt
shpirti me letsohet,

dhe keshtu kalojn
ditet nje nga nje
po kur e la lapsin
shikoj qe sje ti,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:10 pm

Ne ket Jet kshtu s´jetohet,
2 her nuk po Fitohet,
Njeri as nuk han Dru as Heker,
Dikur po u bashe Plak i Vjeter,

Nje Lis i gat e i Madh u kall u bë Prush,
Kur e she me Sy se beson Askush,
Madhsija e asht vetem Element,
Pasurija madhe gjithmon ti humb Mendt,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 3:10 pm

uaju dhe nga un,se te le pa gjum
ruaju nga endrrat e mia
se jam malsore,shqipetare
e te djek dhe te plas fare
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:18 pm

Vetem ti:
Ec rruges i trishtuar
Asgje s'me ben pershtypje
As vajzat shalzbuluar
As ciftet mbuluar me puthje.

Sepse me mungon ti
O musht i dashurise
Prej teje vec do pi
Ket' leng te perjetesise.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:20 pm

Vetem ti:
Ec rruges i trishtuar
Asgje s'me ben pershtypje
As vajzat shalzbuluar
As ciftet mbuluar me puthje.

Sepse me mungon ti
O musht i dashurise
Prej teje vec do pi
Ket' leng te perjetesise.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:21 pm

Kur...
Kur ti ndjen si te rreh zemra
Veten kot mos e mundo
Se jam une aty brenda
Ndaj mbyll syt' e me shiko.

Kur te duash qe te puthesh
Buzet e mia ndonjeher
Mjaft qepallat qe te ulesh
Buzet e mia vin' menjeher.

Kur ti shtrihesh ne krevat
Mos kujto se vetem je
Mbylli syt' e doren zgjat
Se rrembimthi vij atje!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:21 pm

Himni i mergimtarit
Vime se s'duam te vime
Kthehemi se s'duam te kthehemi
Jemi mergimtare e dime
Sic dime qe shqiptare jemi.

Nuk flasim se duam te flasim
Nuk qeshim se duam te qeshim
Vdesim qe jeten te zgjatim
Lindim qe kurre te mos vdesim!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:21 pm

Njelloj
U hap dita
U mbyll nata
U mbyll ftohja
U hap vapa.

Vec meraku
Njelloj mbeti
S'u mbyll halli
S'u hap qefi.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:22 pm

si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kpute ate
dhe verrma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoje
sepse edhe ne varr
vec ty te dashuroj,

thikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuar,

derdhi lot mbi dheun
qe te ka mbuluar
tash sme duhet jeta
per ty kam jetuar,

sdua as gje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta sy,

kur te degjosh per nje vdekje
dije se flitet per mua
ne kete bote smunda te jetoj
se me vran buzet e tua,

merri syte e mi dhe shikoj
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua per jet kete mos e harro,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:22 pm

sa zemra i kalova asnje se pranova
kur ti mu afrove magji me leshove
u mundova me ik
ti dole mem prite
spata ka me shku vetem me u dashuruar!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:23 pm

bjeri zemres sime me sa fuqi te kesh
po kujdes se vritesh se brenda je ti vet!


ti i dashur ke 1001 zemra nje per vete 100 per femrat
kurse un kam vetem dy
nje per vete
nje per ty.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:23 pm

ti i dashur ke 1001 zemra nje per vete 100 per femrat
kurse un kam vetem dy
nje per vete
nje per ty.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:24 pm

gjarper do te bahem
e do te rrethoj
dije se po me harrove
une do te helmoj
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:24 pm

cka ki djal qe u largove
sa shpejt mue me harrove
cka kam ba cka kam gabua
qe spo flet ti tash me mua

ka shum koh qe stekom pa
koha neve naka nda
me zi prita met takue
tash poshef se spom don mua

skam deshir mu nda pitejet
kush asht aj qe tdav prej mejet
spo kam ma pse me jetu
ka shum koh qe stekom pa koha
tash poshof se spom don ma
__________________
“One day at a time--this is enough. Do not look back and grieve over the past for it is gone; and do not be troubled about the future, for it has not yet come. Live in the present, and make it so beautiful it will be worth remembering.”
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:24 pm

dy pika lot me rodhen nga syte
mbi letren qe po shkruaj me rane
thelle me tronditen ne shpirte
shpejt nga letra u thane.

mbi fjalen qe shkruja te dua
pikat e lotit tim rane
u treten mbi bojen e shkruar
ku nje shenje te vogel lane.

pra me boje dhe me lot
ti shkrujta ty kto fjale
nga ketu larg ku ste sho dot
e te kujtoj me shum mall.

u bane koh qe jam larguar
e ne zemer vazdoj te mbaj
ndoshta edhe te kam lenduar
te lutem beso se un skam faj.

kur letren ti ta marresh
lexoje ne vetmi
dhe lotet qe do ti derdhesh
mos ti shohe njeri.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:24 pm

qe kur mora rruget e kurbetit
vazdoj te jetoj i vetmuar
ikin muajt njari pas tjetrit
e une rri duke i nimeruar

valle sa muaj kan kaluar
qe sjam kthyer ne shtepi
kush e din edhe sa do te shkojne
po per kyt sjam ne dijeni

nje dit ketu ne kurbet
mu dukt sa nje muaj
malli per vendlinje po me tret
e largesia po me ban te vuaj

kur muaji kalon
them se shkoj nje vit
loti pa pushim pikon
e sme dhahen nga syt

sa her qe po me shkon mendja
atje ne vendlinjen time
per plot me mbushet zemra
me plage e hidherime

sikur tekishe zemra krahe
si nje zog do te fluturonte
do te me braktiste sa me pare
e ne vendlinje do me ndalonte...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:25 pm

jam nje djal shqipetar
qe po jetoj ktu ne mergim
ne zemer kam shum mall
dhe teper pikellim

kam shum mall per prinderit
per te afermit e shoket e mi
po me mungojne pa mas
ketu larg qe ndodhem tani

per vite te tera me rradhe
ne vetmi po jetoj
ne zemer jam teper i vrare
e jeten nuk po e shijoj

sa her dua te gezoj
e qetesoj shpirtin me ngushtllime
por prap ai fluturon
atje per ne vendlinjen time

atje ne at shtepi
ku kalova femirine
atje ku kurr nuk pata rastin
te perjetoj nje her vetmine

cdo mergim e ka provuar
sa vuan shpirti ne kurbet
ku kurr nuk asht gezuar
me njerzit e huaj perreth

mallkua qoft edhe kjo jet
qe po kaloj ne mergim
mallkuar qoft edhe vetmia
qe ma vrave shpirtin tim...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:25 pm

Me Pikuan Lot Ne Tok Me Rane


Mos E Harro Ate Dite Moj Nene
N'dit Krishtelindje Dite Gezimi...
Mora Rrugen E Mergimit..!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


Sot S'kam Gezim As S'kam Gaz
Dhe Prej Malli S'mund Te Flas
Prandaj Jam Ulur E Po Te Shkruaj..
Djali Jot Prej Dheut Te Huaj..!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Te Tregoj Nene Pernjemend
As Gje Seshte Si Ne Ventin Tem..
Qysh Se Kam Ardhur Ketu Mallkoj Vehten..
Merzia Me Shkaterroj Jeten!!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:25 pm

O ZOT

O zot me be siç Deshiroj...
Shpend me krah te fluturoj...
Male e Male te kaloj...
Qarkun E Malsis te takoj...
Aq Kumone tingellofeshin
Ne Malesin Time u shtofshin
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:25 pm

Urregjistrova Ne Kete Forum
Dhe Ketu Pashe Njerz Me Shume
Disa Poet E Disa Shkrimtar
Shume Nga Keto Shkrime Te Bejne Me Kjajt

Tani Rrallen Juve Po Ja u la
Shkruani Qe Ju Dicka Mendoni
Kete Forum Ta Z'gjeroni
Shikimet tuaja Ti Neroni.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi