Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:26 pm

am Malesor, Dhe Patriot,Kurre
Malesine Se Harroj Dot.

Malesi O Vendi Ime Larg
Te Kam Une Jam Ne Mergim.

Per Ty Malesi Un Linda
Ne Ate Malesine Time
Si Drita.

Malesi O Vatra Ime. Larg
Nate E Dite, Per Ty M'baj
Kujtime.

Malesia Jone Me Shqiponje Kuq E Zi,
M'brojti Vendin Per Liri.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:26 pm

Bilbili ne dege
Sa bukur kendon
Ti puthsha buzet
Tua ^Malsore^ qe
Poezit e mia po i
Lexone

Mos Ma Shiko Shkrimin
Por M'baje Kujtimin
Ne Cofte Se Une
Shkoj Kurr ty s'te
Harroj,,,
Nga Maja E Malit
Nga Dega E Pemes
Te Qoj Puthje ^Malsore^
Nga Thelbi Zemres
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:26 pm

ja ku jam
arsyja me shtyn
instikti me mban.

qendroj ktu mbi ure
pres eren qe fryn
se nuk ndihem burre,

kam ardhe me nje mendim
me koh e kam menduar
e tash nuk gjej guxim,

te vdes nuk meritoj
prandaj i turperuar
do kthehem e do shkoj,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:26 pm

deri mbreme
ti pushoje ne krahet e mi
me sy te embel me shikoje
e ndersa qeshje si femi
zemren time me gezove,

se vetem mbreme
me the te dua mija her
me puthje plot pasion
tek buzeqeshje nje pranvere,

vetem sot
zemra ime u dogj si dylli
si?epur lotet ne faqe
dyert zoti,perse i mbylli?
pyes veten e nuk gjej paq,

deri sot
se ndoshta neser ose nje dit
atje me ty do jem edhe une
bardhe zi terr e drite
sprish pune se te dua shumm,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:27 pm

nese heshtim te dy bashke
edhe heshtja ka dy sy
jan syte e zemres time qe te shohin vetem ty
the nese sta them dot me goje sa shum te dashuroj
gjith fajin e ka natyra qe si dha zemres goje......
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:27 pm

te dua,me beso.
te prita,mos harro.
gjitha per ty i lash,
por ku je ti tash?
pse me le kaq shum te vuaj?
pse shkon te nje i huaj?
kur e ke njerin qe te don ,
dhe vetem per ty po mendon.
ti mendon keshtu eshte me mire.
por jo,kshtu eshte me veshtire.
mos e genje vetveten,
mos na shkterro jeten.
kthehu tek une,ende jam ktu,
ne nje skaj te botes jam tu jetu,
po te pres me mall une ty,
qe te kthehesh perseri,
mos humb koh,mos u mashtro,
askush ne bote si une nuk do te done!
te lutem kete mos e harro!!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:27 pm

Ni Qiri dhez e ni grusht Kryp,
Afer nje cop Djath per ata se Lyp,
Do njersë e ni grusht Dhe,
Per t`lumen dit se Neser ka me Le,

Ah Shqiptar leter e Djegne je si Hi,
Gjdo kush n`ty asht tuj Fry,
E ka nis met marr Era,
E pot qon ne Dhenat Tjera,

Ni Djep i that me Lot i Lagun,
Druni per rreth i Mykun e i Kalbun,
M`bulojs e bardh me Gjak e Lame,
Rrethi siper pak e Qame.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:27 pm

Shum flm Zavrake
Sod Shqiptarit i ka hup Nera,
Gati gjithmon mshell i rrin Dera,
Edhe pragu Deres nis mu kalb,se kush se Shkel,
Po pse m`byllesh kshtu more i Mjerë,

I Varfuni nuk tutet se po Fiket,
Por tutet se po Koritet,
Sod iri e ka Musafirin,
Sod iri dhez e ka Qirin,

Sod ra Kultura e ra Tradita,
Nuk fol Shqip si mem ra Pika,
I Got Ujë z`don me ta Dhanë,
I dhimen Paret perhater as me Vllan se n`danë,

Zoti te n`dimon kur Mundohesh,
Zoti hek dore kur ti Krenohesh,
Pra mos Harroni Gra e Burra,
Kultura asht Gjuha,
'Kujdes Shkaun, kujdes Grekun,
Kujdes ata qe e harruen Atdheun'


Buka shkon me Djath e Fjala me Mendë,
Aty ku lypet e ku s`n`za Vendë,
E jo me njek ti Fjalë,Fjala met njek Ty,
Me pas fjala vleft sa ni Sy,

Se mos me pas Sy, s`mundesh me Vepra,
Fjala pra asht Dirigjend,n`dryshej nuk kalon Jeta,
Teprimi Fjalve t`qon n`gatrres,
Fjalt e kota jan t`pa Bes,

Fjalt e mira te dikujna jan Drita,
Erresi jan aty ku kurr se Prita,
Fjala me Ari nuk Paguhet,
Me fjal thojn Guri Shpuhet.


Kjo Jet po shkon si Moti,
Ashtu siç e ka shkru Zoti,
Me pak n`dryshime e plot Idhnime,
Liber e shkrume ne Zemren Time,

Kujtime e Mall,
Per sa t`jam Gjall,
Dashni ne ket Jet,
Jo ma shum se me Dek,

Njerz te Prisht e t`kalbt,
T`pa pershtatshem e mendje Nalt,
Hije e zez e pa Vlera,
Kalbtsin si Kontinera,

Jem met si me pas ranimin e Botes,
I Dekun e i qum edhe iher prej Tokes,
Numer Njerzsh me kaj Hije,
Ni Popull n`mjegull pa vegez e pa Fije.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:28 pm

Koh e Veshtir,
Jeta e lidhne si me Zinxhir,
Livizje e Kofizume,
Asgje e Garantume,

Tuj hec mas Shpreses si me hec Naten hiq tuj Pa,
Rrzo e qo,i zhym e i lym si ashtu Ma,
Tuj dihat e spo Derzohem,
Aq ma fort po Mundohem,

Se pas ardhsi te ken Drit,
Qka un prej Babes e kam Prit,
Se ashtu at her ka qen Koha,
Un po n`gutem qe mos t`vonona.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:28 pm

Po ka shum n`krahasim si Molla,
Per me kap z`gatet Dora,
Ne at shikim po mashtrohet Syni,
M`brenda nuk shihet se e ka hanger Krymi,

Dituria asht Bukuri,
Bukuria shum her asht Tradhti,
E she syni se n`dien Zemra,
Shum kushit poj mashtrohet Mendja.
__________________
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:28 pm

Nese vdekja prej teje me N´dan,
Eja n´doj her ma lag at Dhe te Tham,
Me ata Lot e Tu,
Le t´me qelin Lule per Mu,

Nje Fije Floku ma le m´bi Varrë,
Do ti marr Erë kur per ty kam Mallë,
Ni Grusht dhë t´lutem ma Hjekë,
Ta dish se kam Vdekë,

Ma bje nje cop Leter Drita pa Dal,
Nje Nat anderr ka me Ardh,
At nat kur t`bjen shiu prej Qiellit,
Te nersermit ke mem pa ne rreze t`diellit,

Mas 7 ditve qe i ka Java,
Eja te varri im me thuaj se t`pava,
Mas 7 jave prap kam me Ardhë,
Ni dhurat kam me ta Falë,

Mas 7 mujve ki me qen me Barrë,
Zoti prap ka mem n`gjallë,
Dhe kam me qen Djali Ytë,
Te lutem Nënë mem rujtë si Sytë,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:29 pm

Fjalt e mija jan Kategori e Ran,
Gjdo kush nuk i kupton as nuk mun i Ban,
Jo se jan t`zorshme po jan Tradit,
As s`kan bishta as s`jan me Taktik,
Jan si era nuk shihen po t`vret e t`lajn me Nishka,
Jan t`jetes normale Reale e jo me Bishta,
Sa mej lexu 100 Libra mson me Pleq,
E mira gjithmon ka met qit Meq,
Po ju sho juve krejt Fanatika,
T`pshtjellshem si Matmatika,
Generatcion Katastrofale,
Pa Nerë as Burrni per Dreq e per Marre,
Mjert na me kan e bajm Jeten,
Gjithmon ranë me pas Veten,
Mos mej ardh kuj keq,por si me shkel Token,
Mos met vyt gja me ta fal tan Boten,
Ka n`dreq dult bre t`marrum,
Gjith e cili maj Tranum,
Hajt hajt Shqipe me 2 Krena,
Ni krenë t`pa kultur e ni krenë Rrena.
Shkrujn Gazetat veq probleme e kurfar Shkolle,
Neve veq Kacija na shkon Perdore,
S`me vyn Shkoll as Fakultet,
Poj sho me sy e po dalin fjalt si me shti doren n`gjep,
Eger eger gjithmon met Butin,
Se nigoni kurr ata t`gjuhtin,
Prindi juj a jau din N`gjarjen,
A veq knaqet e lakmon Paren???????Ujtë e n`zet te Pervlonë,
Ujtë e ftoftë te Kfjellonë,
Gjakë n`zetsija shkatrron Jeten,
Gjakë n`zetsija ta s`jellë Vdekjen,

E n`doj Doren ne Zemer,
Ata qe e dua po e thrras ne Emer,
Por nuk pom Pergjigjet,
Zemra flak pom Digjet,

E humba Shpresen e Gzimin,
Tash e gjeta Pikllimin,
Merzin spo mun e Heki,
Pse bash mua me Gjeti,

Pa zhurmë e pa Vepra,
Si ne Erë se humb Letra,
Me Gojë hapur e i Quditur,
Si ne Anderr i Habitur,Edhe ket se e deshta ke Tradhtare,
Edhe pse tradhtojke e genjete nuk i vinte Marre,
E qmojsha e Dojsha,
E puthsha e Perqafojsha,

E lutsha me Dalë,
E lutsha me Ardhë,
Si fleta se bjen prej Dege,
Me ra ne Zemer ajo fjal;Ej pse Erdhe???

Hmm i thash vetes oh ka po Shkon,
Ajo se s`don nuk te Fton,
Ah i mjeri rri te Shpija,
Sod me pare asht ba Dashnija.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:29 pm

Ndegjom

Kam pas disa fjal me ti Than,
Se ne zemer vend m`kan Zanë,
M`kan ra si pluheri n`sy,
Jan si kshill per Ty,

Vujtjet tua jan si shiu riga Riga,
Te robrojn ne koht e Liga,
Se sa di,sa kam ni e kam Pa,
Aq shum di sa s`di as Gja,

Ka vujtje shum te Rana,
E Mallkon diten se t`lindi Nana,
Jeta te gerditet asgja nuk shkon Marë,
Nuk mendon gja tjeter veq mu Varë,

Per ty kam besime te Forta,
Ndegjom se sjan fjal te Kota,
Pra jeta asht e Jotja,
Mos i humb gjitha si letrat n`shporta,

Ki me lyp dikur n`dim e Shpetim,
Ka me qen vonë ski me gjet ma Kthim,
Dyrt e m`byllura me Dry,
Kim e kukat e piskat kush ma s`kam met N`di,

Anderr qajë e z`gjohesh tuj Vajtu,
Ket koh ki me lyp kurr s`ki me Taku,
Un e di,si don i mallkon,i Urrenë,
Por per ta ti shum Vlenë,

Koha e mosha e plak Njerin,
Dhimbja e vujtja e shkatrron t`mjerin,
Ki pak inati ne Veten,
Mos ja pirsh vetes a atyne per rreth Jeten.


Per Rini t`sodit kam ni Shemull,
Mfal se thom,por jan si t`nemun,
E perkrahin edhe t`keqin,
E permendin edhe Dreqin,

Llackuca e t`pa Ftyr,
Ti lajn punet e pa Kryer,
Ta n`gacmojn edhe Motren,
E per Pare harron edhe Votren,

Te pa shpirt e t`pa Besë,
Per Pun nuk mundohen as nuk derdhin Ndjersë,
Veq rrugave e skutave ata i Gja,
Kush si nal e s`lan gja pa Ba.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:29 pm

Ka than Gjergji ni Amanet,
Kush asht Burr me m`brojt Atdhen e Vet,
Me lidh Bes Shqiptart Nerveti,
Ska qka ju ba Krajl as Mreti,
Se veq at`her kur Bashkohem,
Anmiqt na kan Drohen,
Kuq e zi jau Lash Flamurin,
Besen e N`derin qka e symbolizon Burrin,
Flamuri i kuq per Gjakun e Derdhur n`kto Troje,
Shqiponja Zez,me majt zi per Anmik,Shqipja me na majt Roje.


avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:30 pm

100 vjet me rrnue n`ket Dhe,
S`me merr malli ma kurr me Le,
Per sa di,po me doket Shum,
Kot mendoj tan Naten pa Gjum,

Me Shpirt vajtoj si Qyqja n`rrem,
Me ni fjal gjithkund pom Dhem,
Po marr frym si me kan tuj n`gre,
E ndjej Zemren se si po Rre,

Mendo mendon per tan Boten,
N`dalem e q`mallem aty ku e kam Votren,
Dhem e z`dhem kush s`pot Vet,
Se s`pyt kush se qka t`ka Gjet,

Dylli qirit ka nis me ju hargju Gjyshit,
Qeni mir m`sohet prej Klyshit,

Kur e di se vertet me Don,
Me puthje e prekje me Ledhaton,
Me kap me afron prej Vetes,
Mu humb kujtimet e Vdekjes,

Kur e puth e lag Buzen e Thame,
E sheron Zemren e Qame,
Ma lag trupin me flokt e Gjata,
Mi len kujtime me andrra e bukur mem kalu Nata,

Prej kur buza buzen e ka Shiju,
Gjdo kujtim i par jan Syt e Tu,
Nisi Zemra per mem Shkrep,
Ti e n`gjalle prap n`ket Jet.Jam ba si nje Rrugic,
Asht Forcu gjithkush tu je Shkel,
Kush aty ma s`ka qka Mjell,
Kore e Fort gjithkush pertej tuj Kalu,
Pa dhimt as muni tan tuj e Shfrytzu,

Me m`bjell lule rrethit kush nuk Del,
Mka lan mu tha si n`dilli edhe grop tuj Qel,
N`doshta ti kalon i Pari,
E she vet si asht i tham rrethit Bari.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:30 pm

Sdi a e ki Vre,
Kam nis njerzt mej Ble,
Jam ba per Sy si Pluhen,
Kan nis shum pom Ruhen,
Se sdin ku Preki,
Dhimbjen e Shpirtit ta Heki,
Per Shendetin Buk e Uj,
Pse un t`miren ja ba Gjithkuj,
Po me bajn Nazgja,
Kujton se un Buk nuk Ha,
E di se sjam Kerkushi Bubrrec,
Po edhe aj met hanger t`qet Meq,
Per t`miren e Zotit,
Per Pastertin e Lotit,
Per Ujt se hec Oborrit,
Per Besen e nja Malsorit,
Mos e shti Gishtin ne Valë,
I pervlum ka met Dalë,

Shpirti im po shetit naper ket Bot,
Pushon aty ku asht butë e ku asht Fort,
Zemer qelun e n`lumturi,
Per Pleq e Plaka,Vjeter e Tri,

Por Vetull vrant e Zemer zantë e pa Pershkrume,
Pizhman mir e Pizhman keq Zemer e pa Shlirume,
Pa kujtu pa prit pa Dashje shum N`dolli,
T`pa besushme t`pa kuptushme Turp per Vllazni,

Por si Gjarpni se rrin Kulaq ner Hije,
Thu se Jeten borgj ja Kie,
Se ki Bes me ja lmu Shpinen,
Asht si Dergj se e tha Bimen,

Ma shum sher se sa N`dimë,
T`qon dhimbje n`zemer si Thika n`shpinë,
Nuk ki Bes me ja lan ni Fjal,
Ku ka dallim prej mendjes kur asht Qik e kur asht Djal,

Vet po rri si Zogu n`qerdhe,
T`pres si Mikun mir se Erdhe,
Kot e kam,spo me lajn m`kan qu Pesh,
Pom shkulin si Penlat jam met as Vesh as Desh,

Nese t`kruhet naj kun,kruje vet mos lyp tjeter Dor,
Po gabon e tepron e bahesh Hor,
Edhe nese shum t`kruhet,
Mos prek ku s`duhet.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:31 pm

Malsori;

Qka?
Per Mu?
Hec bre Fuck You!

Qyqyqyqyyqyq
Jeee aha aha aha
Qyqyqyqyqyyq
Rrenca e Pisa
Qyqyqyqyqyq
Aha aha aha
Rrenca e Pisa
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:31 pm

Malsori;

Aj ke pa aj je kaj she plot Pisa,
Vin e t`cillen ka Ftyra si Missa,
Un poj sho e k`ta s`me Njohin,
Ka huna ju kaloj e s`me Shohin,
Si the ti TUMA e un jam si Flaka,
Se qka thom k`tyne s`jau rrok Rradaka,
Burri asht ba Sod Femen,
Me pa se nje perveq ne Emen,
Sa perseri ksi Kulleri tan Truma,
Rrehet me fjal si me dy Llokuma,
Ruju Qun mos ja prish Malsorit R-hin,
Ruju Trim se ta then Tehin,
Sa i drejt asht ky Malsor Shqiptari,
Me tepru vjen e t`kap per Krahi,
Qe ku asht Dera dil per Jashta,
Mos mu ba kishe jam Ali Pasha,
Fotografit e juja i kam k`tu Hala,
Shpesh anderr ka gjuj n`shej ju kam Pa,
Por apet se apet jam shum i Mir,
Per ju gjdo moment marr te Lir,
K`ta spo nin kam nis me Piskat,
Boll tash se bukur shum e paskum Z`Gat,

Ref:2*
Malsori;

Can i get a Fuck You,
Ha perminati spo Du,
Jam lodh me kto Taktika,
Sdini ma shum se mem ba Kritika.

Nutella;

Malsor Can i get a QKA QKA,
Jem si Baruti e Flaka,
Na n`dan veq Nata,
Un e thash qka Pata,
Pernimend Can i get a KU KUUU.


Malsori/Nutella;

Qyqyqyqyyqyq
Jeee aha aha aha
Qyqyqyqyqyyq
Rrenca e Pisa
Qyqyqyqyqyq
Aha aha aha
Rrenca e Pisa


Nutella;

Kqyr me sy e sjam per ty TUMA,
Tanve z`jarrin jau Shkyma,
Jeni si Gjylpana n`pull,
Kush ju, kerkush Askush Null,
Sod djemt rrit e rrit e Qurudit,
Edhe jeten me ta Gerdit,
Pom adhuroni pom Doni,
Por ma e keqja spo Guxoni,
Jam Mjalt Bebuq rritu Rritu,
Hec hup Pis largohu n`gutu,
Malsori asht si nje Strateg,
Se ket Sokol e kam Skenderbeg,
Pis faqe zi t`marroft i madhi Zot,
Shum Qena e Pisa jan ba Sot,
Me dy fjal t`mira si Beba Jargitet,
Si Thiu ne Akull Koqitet,
Lem rahat oh Gilipter,
Shtyll oh Bander,
Gati vjella jeni ba si Kaka,
Mdoket edhe une pak e z`gata.Ref:2*
Malsori;

Can i get a Fuck You,
Ha perminati spo Du,
Jam lodh me kto Taktika,
Sdini ma shum se mem ba Kritika.Nutella;

Malsor Can i get a QKA QKA,
Jem si Baruti e Flaka,
Na n`dan veq Nata,
Un e thash qka Pata,
Pernimend Can i get a KU KUUU.
Malsori/Nutella;


Qyqyqyqyyqyq
Jeee aha aha aha
Qyqyqyqyqyyq
Rrenca e Pisa
Qyqyqyqyqyq
Aha aha aha
Rrenca e Pisa


Malsori;

E kam ni Pytje pa s`pjegim,
Pse Jeta n`dryshej ktu n`mergim,
Pse tan kta Mendje Mdhaj,
Nuk po mun i Baj,
Jam si Skifteri,
Veq rri e ju shikoj Perseri,
Si diten ashtu edhe Naten,
Jam si Barutit kur ja shtin Flaken,
Ska Kili mili si bishti Edhit,
Jam si rrezja se shendrit prej Qiellit,
E perdori shum fuqin e Fjales,
E kam trashigim prej Babes,
Jam i qet rri si n`mazunshem,
Me fjal e Vepra jam pak i Dhunshem,
Kshtu m`kan msu se spo e dojn te Miren,
Po rrejn e t`flliqt si gjynaha po Shtiren,
Njanen Dor e kam Fitilin e t`jetren Shkreptcen,
Veq kur ti perjeki po jau jap Besen,
Qashtu naper Tym e naper Flak qka t`muj me Kap,
Athu apet Nutella e paskam z`gat,
Qe e lash se s`po muj me Duru,
Per Pisat e TUMAT Fuck You.

Ref:2*
Malsori;

Can i get a Fuck You,
Ha perminati spo Du,
Jam lodh me kto Taktika,
Sdini ma shum se mem ba Kritika.


Nutella;

Malsor Can i get a QKA QKA,
Jem si Baruti e Flaka,
Na n`dan veq Nata,
Un e thash qka Pata,
Pernimend Can i get a KU KUUU.


Malsori;

Qyqyqyqyyqyq
Jeee aha aha aha
Qyqyqyqyqyyq
Rrenca e Pisa
Qyqyqyqyqyq
Aha aha aha
Rrenca e Pisa

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:32 pm

Gjakun e trupit e kishe shit e dhan e Fal,
T`pakten niher Anerr met Dal,
K`shtu ka met n`doll kur ni Zemer t`dashne s`din me Majt,
Kur e ther kot mas saj ki me n`gajt,

Njeri Shpirtit se t`don e t`pret,
Mos kir dro se aj kurr s`te Vret,
Bane e idhnove s`kam e pas ma dhimbje ka met Lan,
Vjeti Dhimbjet ka mej n`zan,

Ata lot e Syve kan met Rrjedh,
Ah Dhimbja dhimbja t`shkulet Zemra si pemen kur e Vjel,
Shikomi Syt e mi te Vertet,
Aty e gjen Fjalen te DUA PER JET.
Syni asht Detyra e Jetes per Shikime,
Hulumtim dukuri n`gjyra e Gjana,
Syni Pasqyra e Vetes,Jetes dhe Vepres,
Shikimi leximi i mendimit kujtim i Pashum,

Me Sy te njo te sho t`detyroj mem dhan Pergjigje,
Me sy tregon Mallin,Dertin Merzin e Dashurin,
Syni me she te sho,m`lakmon t`lakmoj,
Shikom ne sy t`kallxoj t`verteten dhe per jeten.Ta qova ni Fotografi k`qyrem n`sy Zemra Ime,
Mle n`kujtime,
Ma le ni Porosi,
Ashtu si un ty ni Poezi,
Sa ma pak Fjal Lotë mem Dal,

N`vetmi pa ty loti n`mjekerr,
Ah prap ni Plag Tjeter,
Dekshem etshem pa ty jam Kot,
I vetmi shok m`kan m`bet kta Lot.


Po thojn Fjal me plot Bishta,
Dora vet poj ka 6 Gishta,
E Ftyres vet i ka vu Perde,
Zemrat e mira ti naj Kelbe,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:32 pm

Nese e gjan dikan se te don sa Un,
Fat e Lumturi te uroj Shum,
Qysh me hek un ket Merzi,
Ja kam nis me pi Raki,

A ka naj dit se per mu te merr Malli,
Pat kujtu veten spo mun e Nali,
Dit e Nat me mujt me Flejt,
Ty met harru e mu msu pa ty me Nejt.

Oh e keqja vetit e helm per Zemer,
Oh Shpirtin ma Shkatrrove,
Mallku qoft aj prej kuj ket rrug e Msove,
E te un erdhe e m`qele Varr,
Gjdo Dit e per Dit spo din mu Nal,

Oh Syt i ki t`mshelun e po hec n`drrasa t`kalbta,
M`kate naten e m`kate Diten,
Oh e keqja ta ka zan Priten,
Oh e Mjera se nuk e Kupton,
At se me Zemer e Shpirt po te Don,

Oh Qeli syt e shiko Perpara,
Po te vjen Engjulli n`tesha t`bardha,
Oh ruje mos e idhno se dikur Shkon,
Se ma kurr nuk e Takon,
T`harron t`mallkon oh Lot se Rrjedh,
Ta ka ba Boten Qiell,

Oh pse mua n`gushte m`ke Zan,
Me ka ba ni tjeter Nan,
Oh Histori mos me pjell Merzi,
Askund qare vetit spoj Di,
Jo jo ma k`shtu nuk shkon Jeta,
Don mem lan n`ket jet me t`meta.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:32 pm

gjdo fjal asht si mu dhez ni drit ne ni vend ku asht terr,mundesh me hec ose mundesh me shiku deri aty ku mrrin ajo drit
Jeta asht Diamant,as nuk blehet as nuk shitet,por fitohet e jetohet.

Fjala asht kaj her Tradhtare,e thu me fjal por smundesh me arrit,dhe m`betesh borgj,ose vdes e i jet dikuj marak.Hmmm kaj her asht mir mej than dikuj LAMTUMIR kur si beson Fjales.Por prap se prap Fjala asht n`dien se Lexohet.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:32 pm

E mora ni grusht Palloma,
Fluturim n`ga shpija Dola,
Per me lan lotin me Rrjedh,
Menzi Syt po i la Qel,

Prej Deres kur jam Dal,
Zemra e mushne per plot me Mall,
Dhe ja nisa mu Pergadit,
Tash Loti kur t`ja nis me Pik,

Dil oh Lot mos pritsh me Dal,
A po e she qfar Dite t`ka Ardh,
Me jep koh edhe naj Dit,
Tlutem prit mos me Korit,

Ti la dhimbjet se kan vu Rraj,
E prej Zemres spo mun i Daj,
Ah Lot se n`sy ki Met,
Rrjedhsh per Diten se ki me Dek.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:33 pm

Sa deshta mej than dikuj TE DUA,
Jo veq te dua por TE DUA SHUM ZEMER,
M`thave Shpirtin ma nale Frymen,Syt mi mushe Lot,
Athua ajo a pat Zot??

S`di veq Qajta,
Perbes se sa vjet sod s`mun u Permbajta,
Kesh per ta Shpirti e Zemra,Kama e Dora,
Ma shum se dita per veti,per Jeten e Dashurin ja Tregova,

M`shkele mi mua m`thave Zemren,
E tash ku e kam Mendjen??
Ne fillim ti ke Jeta,
Por ma vonë m`dole e pa Verteta,

Lypa Sherim prej Plages Vjeter,
Ti ma shtove edhe nja ma Teper,
Realiteti k`saj Bote sod per sod asht Rrena,
Pa besia shkatrrim te Zemra,

Ki me lyp fjalen TE DUA,
Ki me harrua si Mua,
Zemra se t`deshti ti e Vrave,
M`le n`vetmi as Shok s`mu Bane.
__________________
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:33 pm

Prej teje u Largova mora Rrugen e Vetmis,
U mashtrova heret ne kohen e Rinis,
Idhnim,gzim anej e Kendej,
Kohen edhe niher m`rapa s`mun po e Kthej,

Mora rrugen e Drejtsis,
Ashtu me msuan prej Femiris,
Fjalen-Fjal e Zemren Djal,
Edhe per nje Bimë me pas Mallë,

Por sod qka arrita ma shum se Shoki,
Kur asht Rren edhe nese i Pikon Loti,
Kur e ka Fjalen Tresh,
E mendjen Dreq.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Shooter-Ks prej Mon Jul 05, 2010 4:33 pm

Me ti than nja 2 Fjal t`buta,
Edhe nja 2 te Urta,
Qka tek Sod i Kuptova,
Se m`del kshtu kuj s`ja Besova,

Mos ja ba kuj qka ski qef me ta Ba,
Ki me lyp ata se nuk e she Ma,
E mira vonohet por dikur te Vjen,
Mos i hup Shpresat se nuk te Len,

Qka prej kuj hiq nuk e Pret,
Bash aj Dhimbjen ta n`gjet,
Dhe te len me plot Pasoja,
Ket gja tek tash e Kuptova.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Poezia nga Zemra Malsorit (Makavelit)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 7 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi