Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Probleme te thjeshta llogjike

Shko poshtë

Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jul 06, 2010 10:57 am

6 Monedhat

Eshte e mundur qe duke levizur vetem njeren nga monedhat me poshte, te arrijme te kemi 2 linja me nga 4 monedha secila?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jul 06, 2010 10:57 am

Presidentet

Ne nje pallat presidentor takohen 15 presidente nga 15 vende te ndryshme. Para se te ulen ne tavoline per te biseduar secili nga Presidentet i shtrengon doren ?do presidenti tjeter.

Sa shtrengime duarsh jan bere gjithesej?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jul 06, 2010 10:58 am

Si jane ulur.

5 shoke ulen ne te njejtin stol.
Arbeni eshte ulur me afer Dorines, se sa Esmeralda ndaj Arbenit.
Daniela eshte midis Arbenit dhe Dorines , por s'eshte e thene qe te jet ngjitur me te dyve.
Esmeralda eshte ulur ne te djathten e Gencit, kurse Dorina nuk eshte ulur ngjitur Gencit.

Si jane ulur shoket nga e majta ne te djathte?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jul 06, 2010 10:58 am

Martesa

Adami dhe Monika jane te martuar.
Shuma e moshave te tyre tani eshte 91.
Kur u martuan mosha e Monikes ishte sa 1/2 e moshes aktuale te Adamit.
Monika ka tani moshen qe Adami kishte kur u martuan.

1) Sa vje?e eshte secili prej tyre tani?
2) Sa vje?e ishte secili kur u martuan?
3) Sa vjete kan martuar?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jul 06, 2010 10:58 am

Tre burra shkojn te kalojn naten ne nje hotel,recepcioneri u kerkon 30$ per nje dhome, keta i ndajn tresh dhe paguajn te tre nga 10$.Me vone behet pishman dhe i thot djalit qe punonte aty tu kthej 5$ pra dhoma do ishte 25$.Djali duke shkuar ne dhome vendos te vjedhi 2$ dhe u jep atyre 3$Nga nje dollar secilit.

Tani secili burr ka paguar $9.00 te rrije ne hotel 3 x $9.00 = $27.00. Djali morri $2.00.
$27.00 + $2.00 = $29.00 - Ku shkoi $1.00?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jul 06, 2010 10:58 am

Babi i Agronit eshte 45.Ai eshte 15 vjet me i madh se dyfishi i moshes Agronit. Sa vjec eshte Agroni?Linda eshte sa dyfishi i moshes Ledes. Pas tre vjetesh shuma e moshes tyre do te behet 42. Sa vjec eshte Linda?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Probleme te thjeshta llogjike

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi