Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fjal te Urta mbi Dashurin..

Shko poshtë

Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga No.i.d prej Sat Jun 26, 2010 11:41 pm

"Kur dashuria don te flase, mendja duhet te hesht.

"Gjuha e dashurise eshte te syte!"

"Dashuria ne sy lind, ne sy jeton ne sy vdes!"

"Dashuria qe u shua nuk ishte dashuri!"

"Eshte kenaqesi e madhe te dashurosh, edhe pse nuk ndihesh i dashuruar!"

"Dashuria eshte nje e mencur nder te cmendurit, nje helm qe te sheron nje embelsire qe te helmon!"

"Dashuria, kolli dhe kruarja kurre nuk mund te fshihen!"

"Dashuria eshte ujvare e pashtershme me emrin Femer!"
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga No.i.d prej Sat Jun 26, 2010 11:42 pm

"Dashuria e pare ecen si gaforrja!"

"Dashuria e rreme, eshte me e keqe se urrejtja!"

Kam lexuar diku se dashuria eshte kapitulli i pare ne librin e madh te mosmirenjohjes!"

"Ngrije uren e dashurise deri ne diell, vetem ajo, vetem ajo na lidh me njerezit!!"

"Te kerkojsh me arsye rrugen tek dashuria, eshte njesoj si ta kerkosh diellin me qiri!"

"Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren as te ardhmen!"

"Dashuria ka dy percjelles: te miren dhe zhdervjelltesine!"

"Dashurine e paster si loti, mos ia fal cdo idioti!"

"Dashuria e ngre personin prej nje vetedije te ngushte dhe e ben moter me te gjitha vuajtjet e njerezimit!"

"Dashuria e zjarrte eshte si fantazmat, te gjithe flasin per te, 'e askush se ka pare!"

"Dashuri do te thote kurre te mos thuash "ME FAL"!

"JETO QE TE DASHUROSH, DASHURO QE TE JETOSH!

"Dashuria e kote eshte denim nga denimet me te medhaja!"

"Dashuria eshte flaster qe vendoset ne plagen e jetes!"

"Dashuria eshte ngacmim i shoqeruar me idene e nje te jashtme"

"Xhelozia dhe dashuria shkojne dore per dore, dhe se bashku sjellin dhimbje!"

"Dashuria e sundon mbreterine e saj pa shpate!"
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga FiToSsS prej Tue Jun 29, 2010 7:59 pm

thnx shum per kto fjal no.i.d
avatar
FiToSsS
Antar
Antar

Numri i postimeve : 8
PIKE : 22
Popullariteti Popullariteti : 13
Data e regjistrimit : 28/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga linda prej Wed Jun 30, 2010 2:21 pm

flm Very Happy
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga j.e.t.a prej Thu Jul 01, 2010 6:40 pm

shum fjal tmira thnx Very Happy
avatar
j.e.t.a
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 54
PIKE : 99
Popullariteti Popullariteti : 13
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

GrAbItQaRi

Mesazh nga grabitqari prej Fri Jul 02, 2010 10:43 am

ej N.o.I.d shum te mira kto fjal njeri em preke ne shpirt ehehehe shum mir veq vazhdo
avatar
grabitqari
Antar
Antar

Numri i postimeve : 1
PIKE : 2
Popullariteti Popullariteti : 1
Data e regjistrimit : 02/07/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : peje

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 4:54 pm

hehe shpresoj se po kalon mir ne mesin ton... Very Happy
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga Gashi prej Sun Jul 04, 2010 7:37 am

u knaqem shum valla shum tfort jeni Very Happy

Gashi
Antar
Antar

Numri i postimeve : 10
PIKE : 20
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga No.i.d prej Sun Jul 04, 2010 8:59 am

thnx gashi Very Happy
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga Nitt-A prej Sun Jul 04, 2010 6:28 pm

flm per kto vargje no.i.d
avatar
Nitt-A
Antar
Antar

Numri i postimeve : 49
PIKE : 76
Popullariteti Popullariteti : 15
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga princ of persia prej Wed Jul 07, 2010 4:40 pm

Te dashurosh do te thot te duash nje tjeter me shume se veten !
Dashuria asnjeher nuk lind ne shpirtin e prishur
Te dua sepse me dhe dashurine, e dua dashurine sepse ma dhe ti !
NJE DASHURI ESHTE, POR KOPJE TE SAJ KA ME MIJERA !
EDHE NE KASOLLEN ME TE VOGEL KA VEND PER DY TE DASHURUAR !
Dashuria platonike eshte vullkan pa erupcion !
Shumices se njerezve u duhet me shume dashuri sesa e meritojne !
Dashuro te tjeret nese do te te dashurojne !
DASHURIA ESHTE TER JETA E GRUAS, KURSE NJE EPISOD NE JETEN E MASHKULLIT!
Ai u martua me te sepse e dashuroi , AJO u e dashuroi ate sepse u martua !
C eshte Dashuria? RAST I VOLITSHEM PER DHEMBJE TE GJATE ! Thenia ishte : Sa me shume qe i njof njerezit aq me shume i dua kafshet !
TE NDAHESH VETEM SEPSE NUK E DO ME ESHTE BUDALLALEK, NJEJT SIKUR TE MARTOHESH ME DIKE VETEM SEPSE E DO !
Neqoftese miqesia nuk permban dashuri, dashuria permban miqesi
Dashuria eshte e amshuar derisa zgjat !
Ne fillim te dashurise te dashuruarit flasin per te ardhmen, e kur ajo eshte nga fundi flasin per te kaluaren !
Nga te gjithe pasionet dashuria eshte me e fuqishmja, ajo ne te njejten kohe sulmon Zemren Koken dhe Vetedijen
Koha eshte jashtzakonisht e bukur, kur ben dashuri !
Engjejt e quajn gezim i qiellit, djajt e quajn vuajtje e sketerres,
njerezit e quajn DASHURI !Dashuria nuk eshte problem,ashtu sic nuk eshte nje automjet:problem jane vetem ata qe ngasin automjetin,udhetaret dhe rruga.
Nuk i ngjan me asnjeres qe kur te dua.
Asnje dashuri nuk eshte e sinqerte,pervecse dashuria per ushqimin.
Nuk mund te kete nje zhgenjim te thelle kur nuk ka nje dashuri te thelle.
Dashuri e paster eshte ajo qe nuk pergjigjet.
Dashuria ben te kaloje kohen,koha ben te kaloje dashurine.
Dashuria eshte si fati,nuk i pelqen qe ta ndjekesh.
Nje nate dashurie eshte nje liber i lexuar.
Do te te harroj vetem atehere kur nje piktor i verber te pikturoje zhurmen e nje petal trendafili qe bie ne dyshemene e kristalte te nje keshtjelle qe s�??ka ekzistuar kurr.
Ndersa une do te harroj vetem atehere kur i njejti piktor te pikturoje zhurmen e midhjeve ne fund te oqeanit Paqesor o zemra ime
avatar
princ of persia
Homie
Homie

Numri i postimeve : 474
PIKE : 843
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 27/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga Genta-stil prej Fri Jul 09, 2010 8:31 am

flm shum tmira kto fjal
avatar
Genta-stil
Antar
Antar

Numri i postimeve : 13
PIKE : 13
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 09/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga viola prej Tue Aug 17, 2010 1:48 pm

Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe
per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuriashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa
to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dikelere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene,
dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME
AS KOCKAT DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Fjal te Urta mbi Dashurin..

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi