Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google Chrome merr vendin e trete

Shko poshtë

Google Chrome merr vendin e trete

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 09, 2010 4:05 pm


Një analizë e publikuar nga StatCounter ka gjetur se shfletuesi i kompanisë Google, Chrome e ka kaluar rivalin e saj Apple Safari, ndërsa shfletuesi i Google është shndërruar në shfletuesin e tretë më të popullarizuar në Shtetet e Bashkuara.
Në një sondazh të bërë me 874 milion shikime të faqeve gjatë periudhës 21 qershor - 27 qershor në tre milion ueb-faqe, Chrome ka marrë 8,97 për qind të shikimeve në faqe, kundrejt Apple Safari, i cili radhitet pas saj, me 8,88 për qind.
StatCounter thotë se Internet Explorer ende mbetet shfletuesi më dominues në internet me 52 për qind, i ndjekur nga Firefox i Mozilla-s me 28,5 për qind.
Në të gjithë tregun botëror, të cilin StatCounter e ka matur nëpërmjet 3.6 miliard shikimeve në faqe të ndryshme, për të njëjtën periudhë, Chrome ka tërhequr 9,4 për qind të shikimeve të faqeve në dispozicion krahasuar me 4 për qind të cilin e ka marrë shfletuesi i Apple, Safari.
Microsoft Internet Explorer ka 53 për qind të tregut botëror, kurse në të njëjtin studim Firefox kishte 31 për qind.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi