Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Facebook do te kete nje miliard perdorues

Shko poshtë

Facebook do te kete nje miliard perdorues

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 09, 2010 4:05 pm


Themeluesi dhe drejtori ekzekutiv i rrjetit Facebook Mark Zuckerberg


është i bindur se ky rrjet për shoqërim online do të arrijë shifrën prej
një miliard përdoruesish. Ai thekson se kjo nuk ka gjasë të ndodhë këtë
vit, por garanton se kjo do të ndodhë në të ardhmen.
Ky rrjet, për të cilin besohet se ka rreth 500 milionë përdorues të
regjistruar në mbarë botën, ka për detyrë të bëj për veti edhe katër
shtete në të cilat nuk është rrjeti më i vizituar, e ato janë Rusia,
Japonia, Kina e Koreja.
Facebook ka një milion përdorues rus, por ky numër po dyfishohet për
çdo gjashtë muaj. Zuckerberg është i bindur për sukses në katër vendet e
përmendura në të cilat rrjetet vendore ua tejkalojnë atyre të huaja,
raporton gazeta britanike “The Telegraph”.
Për rrjetin konkurrent “Twitter” Zuckerberg ka thënë se ai për një
vit do të mund të bëhej më i madh sesa Facebook. Ai ka thënë se
supozohet që rritja e përdoruesve të Twitterit është e panatyrshme dhe
se atyre u kushtohet vëmendje tepër e madhe mediale.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi