Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Windows 7 shet 150 milione licenca

Shko poshtë

Windows 7 shet 150 milione licenca

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 09, 2010 4:06 pm

Microsoft deri më tani ka shitur 150 milionë licenca të Windows 7, dy
muaj pas arritjes së shifrës prej 100 milionë njësive të para.
Windows 7 në treg është më pak se një vit, e shitja e tij ende është e
shkëlqyeshme, shkruan Brandon LeBlanc nga Microsoft. Ai thekson se prej
paraqitjes së këtij sistemi operativ e deri më tani janë shitur 150
milionë licenca, që e ka bërë atë edhe sistemin më të shitur operativ në
histori.
Çfarë i mbetet tjetër kryeshefit ekzekutiv të Microsoft,
SteveBallmer, pos të festojë kështu!
Një pjesë e madhe e klientelës është në mesin e kompanive. 75 për
qind e kompanive tanimë po modernizon pajisjet e veta me kompjuterë të
rinj apo po mendojnë për këtë gjë.
LeBlanc po ashtu thekson edhe integrimin e mirë të Windows 7 me
shërbimin Windows Live si dhe paralajmëron paraqitjen e versionit
eksperimental të aplikacioneve të reja Messenger, Photo Gallery, Movie
Maker e Sync.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi