Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Yahoo, vazhdon te jete i pakenaqur

Shko poshtë

Yahoo, vazhdon te jete i pakenaqur

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 09, 2010 4:07 pm

Partneriteti Yahoo-Microsoft i nënshkruar në janar të këtij viti, duket
se deri më tani ka rezultuar jo edhe aq i suksesshëm. Edhe pse Yahoo
vazhdon të jetë i popullarizuar në SHBA, performanca e dobët në pjesën
tjetër të botës, ka detyruar shefin e teknologjisë, Ari Balogh të
dorëhiqet.


Mossuksesi më madh i Yahoo-s, shihet në motorin e kërkimit dhe kompaninë e reklamave.

Pas
dorëheqjes, shefi i teknologjisë Ari Balogh, është shprehur se vendimi
për dorëheqje ishte një vendim shumë i vështirë për të dhe se arsyeja e
dorëheqjes ishte personale.

Por njohësit e mirë të Yahoo thonë
se arsyet e dorëheqjes nuk ishin personale por periudha e josuksesshme
e Yahoo e detyroi Baloghin të ndërmarrë këtë veprim
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi