Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Audi përgatit RS7 Sportback

Shko poshtë

Audi përgatit RS7 Sportback

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 09, 2010 4:08 pm

Rivali i Mercedes CLS nga Audi, por edhe disa lojtarëve tjerë
të rinj në treg, modeli A7 pas paralajmërimit të vitit të kaluar gjatë
këtij viti në panairin e automjeteve në Paris do të duhej të bëhej me
versionin e tij të paskrupullt - RS.Nga burimet e afërta me
prodhuesin Audi ka rrjedhur informata se tek ky model i versionit RS do
të paraqitet paralelisht me premierën e vet modelit, e jo me pritje
prej disa vitesh siç ka qenë praktikë e deritanishme.
Informata nuk ka shumë, pos asaj që nën kapak të tij do të duhej të
ishte motori 5.2 litërsh V10 me 580 kuaj fuqi dhe atë në kombinim me
marshin DSG prej shtatë shpejtësish. Kjo do të duhej të mjaftonte që të
konkurronte me modelin CLS63 të Mercedes, por edhe me serinë 8 të
BMW-së e cila çdo ditë e më shumë po bëhet realitet
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi