Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dmc-Dhurata E Jetes

Shko poshtë

Dmc-Dhurata E Jetes

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 11:55 am

Ref Ti e ki fatin Smun kush me ta nal hapin
ata qe munohen met pengu veq kan me shti me shpejtu vrapin
Mun me thon me fol edhe per vaktin
Kur osht puna per ma teper ti jau kallcon takatin


Verse 1 InOdIrIll

Kom kujt me ia njek Hapin
Un e kom fatin
Penges ja kem zanat Me ja shkurtu afatin
Me ni shpres E ni bbesim
FJALT e kti refreni te un u bon vetbesim
Ata kishe te mecmit qe kqyrshin
Si abstrakt
Tash jon bo budall teton
Pe lypin kit fat
ne dhome te territ lcoj (leshoj) drite perndi
e mes drties szgjati doren D.M.C -ja
syni jem jo te gjitha i nxi prej te zezes
e zeza e nxin te miren ska qe i bone te keqes
nje ermder e mocme qe u kthy bne synim
synim ne qellim e qellimi ne vlersim
si vazhdim dicka e madhe o formu me nis
kampi statik me sy prej BUTUESIS
jeta enciklopedike e ketij talenti muzikor
mesimet e shumte erdhen nga jeta me pervoj.

Ref 2XX Ti e ki fatin Smun kush me ta nal hapin
ata qe munohen met pengu veq kan me shti me shpejtu vrapin
Mun me thon me fol edhe per vaktin
Kur osht puna per ma teper ti jau kallcon takatin

Verse 2 Dmc Akka Babloki

Edhe un kur kesh sa ti
Lypa e gjeta //
E menova e mendova
Per ni anderr qe sjell jeta
Realiteti i nje dickaje qe zemra ma dashke
Edhe un me shok tmi si ti me Sy bashkee
Po paska nana qe lindin njerz pa moral
Po qka do tfolin Ti vazhdo e mos u nal
Qellimi jot osht qellim dedikimi//
Maje zemren e fort e mos bje
Nkurrfar rruge deshtimi
Un e di qysh je rrit e tetton jon rrit (Back vocal) (Bajram Curr)
Mosha aktuale per kerkun nuk ta kerset
Ta jap doren si vlla i madh
Me kqyr forc Tdashniss//
Maj syt kater per qdo rrug qe don me niss//
Te adhurojn a ste adhurojn Ti bone tonen //
Ka njerz qe pa arsye ta shajn nanen//
Shetitim Na nthellsin e oqeanit //
E kem na fitoren se kem dashnin
E tropojanit//

Ref 3XXTi e ki fatin Smun kush me ta nal hapin
ata qe munohen met pengu veq kan me shti me shpejtu vrapin
Mun me thon me fol edhe per vaktin
Kur osht puna per ma teper ti jau kallcon takatin
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dmc-Dhurata E Jetes

Mesazh nga Bjondina e deqanit prej Tue Jul 13, 2010 11:12 pm

flm shum tekst i fort coolthumb
avatar
Bjondina e deqanit
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 58
PIKE : 87
Popullariteti Popullariteti : 3
Data e regjistrimit : 13/07/2010
Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi