Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Cyanide

Shko poshtë

Cyanide

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 11:58 am


Cyanide, Cyanide Aka Dr. Jet, Cynaide

Vendlindja: Gjakove
Mosha: 25 Vjeç
Ditelindja: 23 Qershor 1985
Shenja e Horoskopit: Gaforrja


Jetmir Hoxha a.k.a CYANIDE mbaroi shkollen fillore ne Selman Rize. Mbas luftes ne Kosove, shpresat per nje te ardhme me te mir ishin teper te vogla. Ne fund te vitit '99, JH imigroj ne SHBA (New York). Ne te njejtin vit, filloi vitin e pare ne shkollen e mesme "Christopher Columbus" ne Bronx. Si shkoll e njohur per turbullina ndermjet te huajve dhe imigranteve Shqiptare, JH gjithashtu e gjeti veten ne mes te problemeve te pa ndeprera. Ne fillim te vitit 2000, u takua me Visar Ahmetaj dhe Gzim Hajdinin. Ne at koh JH veq kishte mbushur nje fletore me poezi dhe tekste qe pershkruanin jeten e ti. Ne fund te vitit 2002, VA dhe GH e njoftuan Jetmirin me rreperat UniKKatil dhe Presioni. Mbas dy takimeve te tilla, u krijua grupi The Bloody Alboz (Shqipet e Pergjakshme) anetaret e te cilit gjinden ne kengen e pare te quajtur "Mos T'vjen Inati".

Jetmir Hoxha morri pseudonimin "CyaNide". Mbasi qe albumi i par i grupit TBA u shfaq ne treg ne fillim te veres 2005 nder produksionin muzikor Lori, CyaNide gjithashtu perfundoi albumin e pare te ti solo, te quajtur Ngjarje E Vertet. Ne fund te vitit '05, CyaNide u largua nga grupi TBA per tia kushtuar kohen dhe energjin karieres ti personale. Ne fillim te muajit Gusht '06, videoklipi i par nga CYANIDE per kengen Veq Edhe Ni Her u shfaq ne kanalet te televizionit shqiptar; 21, RTK dhe KTV. Me 18 Shtator te vitit 2006, produksioni muzikor Studio Duraku, nxorri ne treg albumin Ngjarje E Vertet.

Jetmir Hoxha (Cyanide) luajti rol kryesor mbi lancimin e grupit Brezi Ri dhe krijimin e albumit tyre te par “Muhabet Burrash” i cili u shfaq ne treg ne fillim te vitit 2007. Ky album ishte i shoqerurar me videoklipin e kenges Kosove. Pas nje mungese te shkurt, Cyanide kthehet ne fillim te vitit 2009 me albumin e ti te dyt “Elementi i Surprizes”, i cili mund te ndigjohet dhe merret falas ne ket faqe neti. Ne fund te muajit Maj, Cyanide dipllomoj me Bachelors in Professional Studies (B.P.S).

CyaNide u kthye ne T.B.A perseri ne vitin 2007.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cyanide

Mesazh nga Shooter-Ks prej Sun Aug 15, 2010 8:14 am

flm deqani per biografin
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cyanide

Mesazh nga lenti prej Sun Aug 15, 2010 1:56 pm

flm me ke nimu
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cyanide

Mesazh nga Akili prej Sun Aug 15, 2010 2:23 pm

shum i fort osht cyanide per muziken rep em pelqen shum
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cyanide

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Mon Aug 16, 2010 5:03 pm

flm per biografi
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 26
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cyanide

Mesazh nga Shooter-Ks prej Thu Oct 21, 2010 8:41 pm

flm
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cyanide

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi