Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Adelina Ismajli

Shko poshtë

Adelina Ismajli

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 11:59 am


Adelina Ismajli, Adelina Ismaili, Adelina Ismajili

Vendlindja: Prishtinë
Mosha: 31 Vjeç
Ditelindja: 14 Dhjetor 1979
Shenja e Horoskopit: Shigjetari


Adelina Ismajli është një këngtare dhe aktore nga Kosova, dhe një prej këngëtareve më të suksesshme në Kosovë, ku përveç kësaj njihët edhe në vëndët e tjera shqipëtare si: Shqipëri, Maqedoni, dhe Mal të zi. Ajo ka filluar të këndoj qysh në moshën fëmijërore. Qysh atëhere ajo këndonte këngë optimiste derisa u paraqit me këngën "frajeri" ku filloj të ndryshonte mënyren e të kënduarit.Ajo është gjithashtu mjaft e njohur si një simbol për seksin e saj dhe fyerjët seksuale provokative nëpër Video shfaqjet shqiptare në stacionet televizive e lokale.

Incizimet e Ismajlit, duke përfshirë katër albume të klasës së parë-chart (100% Zeshkane, S'jam Sex Bombë, Prej Fillimit dhe Mbretereshe E Robereshe) janë bërë të mira dhe të suksesëshme, duke u shitur në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të zi, si dhe në diasporën shqiptare. Për herë të parë paraqiti një album të plotë me Videoklipe dhe kënge të saja, ku në mesin e të cilave u paraqit edhe Zanfina Ismajli me një Videoklip të quajtur "Dreq i vogel simpatik". Në një intervistë të fillim të vitit 2006, Adelina i hodhi poshtë pretendimet se muzikantët shqiptarë kishin zhvilluar një zakon të huamarrjes së melodive nga gjuhët fqinje të Ballkanit, siç është shpesh rasti të gjithë rajonin. Në një zemër të hapur të paraqitjes, ajo i dha dëshmi se kishte qenë kryesisht shqiptare e cila u gjet origjinale në interpretimet e saja.

Më 1997 morri pjesë në spektakalin e bukurisë "Miss Kosova" ku ajo u zgjodh Miss Kosova 1997. Vjen nga një familje me karakter kulturor. Zanfina Ismajli është motra e Adelina Ismajlit ku njëeherit është edhe këngëtare e suksesshme. Ajo ishte përfshirë për një gjatësi kohore romantike e dashurie me Zyrtarin Policor të Kosovës, Triumf Riza, një hero i forcës policore i cili vritët për shkak të përleshje me grupet e krimit të organizuar. Riza qëllohet për vdekje më 30 gusht, 2007, ku thuhet se ishte një i dërguar për tia zgjatur depresionin Adelina Ismajlit.

Menjëherë pasi që Ismajli lëshon albumin e saj të fundit "Feniks" në mes të vitit 2008, simbolizon kthimin e saj në skenën muzikore pas një mungese dy vjeçare. Babai i Adelinës është lindur në fshatin Sazli afër qytetit Ferizaj, kurse nëna saj është nga Peja.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi