Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Noizy

Shko poshtë

Noizy

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 12:00 pm


Vendlindja: Diber
Mosha: 24 Vjeç
Ditelindja: 27 Shtator 1986
Shenja e Horoskopit: Peshorja


Emri i vertetë Rigels Rajku. Në vitin 1997 Noizy së bashku me familjen e tij u largua nga Shqipëria për një jetë më të mirë ne Londër ( South east , Wooldwhich)
Ne lagjen ku noizy u stabilizua kishte me shume lufte se ne Shqiperi... Ne ate kohe Wooldwhich njihej si nje nga lagjet ghetto me te rrezikshme ne Londer ku peshku me i madh e han me te voglin dhe ku fjala meshire nuk egzistonte per nje kohe shum te gjate.

I frymezuar nga menyra e jeteses se perditshme ne te kaluaren e bene ate me sukses me shume uri ne karrierë & familje.

Ka shumë still më Ndryshe se cfarë është dëgjuar deri tani në historinë e RAP`it shqiptarë. Noizy gjithashtu eshte kampion në ndeshje rruge "streetfight" ku ai është shpallur kampion i Londres me 15 ndeshje - 15 fitore, në myspace.com/noizyontherun keni mundesin ta shikoni disa prej tyre.

Ne vitin 2008 Noizy ka lidhur një kontratë me "ZIG ZAG" records në të cilen u realizuan super hitet "O.T.R me zemer" , "Jena mbretër" & "Histori e gjatë" . Albumi i Parë i Noizy`t "PAK MË NDRYSHE" ka zgjatur gati 1 vit te plotë për tu realizuar në mënyrë shumë profesionale.
Inçizuar dhe masterizuar nga inxhinieri anglez TOM ON THE MIX , Gillieron, GBMC dhe Noizy vetë.
Ne vitin 2010 doli në treg albumi me titull "Most Wanted MixTape".
Ne Vitin 2010 Noizy mori pjes ne eventin Top Fest me kengen What's up dhe Fitoi "Cmimin e Internetit"Noizy gjate veres do te kete edhe disa hite te tjera si kenga me kengetaren e mirenjohur Genta Ismajli. Adhuruesit e Noizyt do te kene mundesi te kenaqewn edhe me 15 hite te tjera te tjere dhe albumin e tij te 3-te qe quhet Mixtape Summer qe thuhet se permban edhe 3 superhite verore qe do ti lejne anash kundershtaret e tij.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Noizy

Mesazh nga Oti prej Sun Jul 11, 2010 5:29 am

flm shum deqani-ks per ket biografi shum e mir
avatar
Oti
Homie
Homie

Numri i postimeve : 270
PIKE : 294
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 05/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Noizy

Mesazh nga Valbonja prej Thu Jul 22, 2010 5:21 pm

flm shum
noizy the best
avatar
Valbonja
Antar
Antar

Numri i postimeve : 13
PIKE : 13
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 22/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Noizy

Mesazh nga lenti prej Sat Jul 24, 2010 7:02 pm

nice njeri osht biogrefi shum e mir
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Noizy

Mesazh nga Linddii prej Wed Dec 22, 2010 6:07 pm

Noizy do te shkoj te jetoj 6 muaj ne New York per te bashkpunuar me disa producent dhe te dal ne MTV
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Noizy

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi