Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Aurela Gace

Shko poshtë

Aurela Gace

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 12:04 pm


Vendlindja: Llakatund, Vlore
Mosha: 36 Vjeç
Ditelindja: 16 Tetor 1974
Shenja e Horoskopit: Peshorja


Aurela filloi te kendoje qe ne moshe fare te vogel ne festivalin e femijeve ne Vlore. Gjate femijerise se saj morri pjese shume here ne keto kompeticione duke fituar shpesh here dhe cmime te rendesishme. Aurela nuk ishte shume e dhene pas shkolles dhe shumicen e kohes e shpenzonte duke kenduar. Ajo ishte e prere per te qene nje kengetare e sukseshme, ne moshen 19 vjecare ajo morri pjese ne festivalin e kenges ne RTSH dhe kater muaj me vone u paraqit ne festivalin e pranveses 1994 duke marre cmimin e pare. Suksesi vazhdoi me tej me kengen “Nata” ne Fest ’95 qe I dha asaj nje popullaritet me te madh. Viti 1998 do te mbetej gjate me kujtesen e publikut shqiptar kur Aurela u paraqit ne Fest ’98 me kengen “Fati yne shprese dhe marrezi” qe vazhdon te jete dhe sot nje kenge e pelquer per publikun shqiptar. Kjo kenge u klasifikua e dyta, ndersa viti pasardhes do te ishte akoma me I suksesshem per te, pasi ne Fest ’99 Kenga “S’jam tribu” u klasifikua e para. Aurela fitoi gjithashtu edhe ne vitin 2001 me kengen “Ndjej”. Ne karrieren e saj nuk mungojne dhe vendet e treta ne festival si ajo me kengen “Me jeten dashuruar” ne Fest ’96 dhe me kengen “E pafajshme jam” ne Fest 2000. Pas vitit 2001 Aurela u largua nga skena shqiptare pasi emigroi ne Amerike. Aty ajo vazhdoi karrieren dhe pasionin e saj, kengen, duke mbajtur koncerte pafund per shqipetaret e atjeshem. Pas pese vjetesh munges 2006 e gjen Aurelen ne Shqiperi per te festuar vitin e ri, ajo merr pjese ne Top Show muzik por nuk kendon duke premtuar se do te rikthehej ne skenen shqiptare. Viti 2007 ishte impenjativ pasi Aurela ben vajtje ardhje te shpeshta nga New Yorku per shkak te projekteve te saj te cilat finalizohen me pjesemarrjen ne Kenga Magjike 2007. Kenga me te cilen prezantohet “Hape veten” klasifikohet e para duke u vleresuar nga vete koleget e saj pjesemarres ne aktivitet. Plani I saj me I aferm eshte lancimi I nje albumi me kenge te shqiperise se jugut pasi sic shprehet dhe ajo vete ia ka borxh publikut shqiptar.
Diva e muzikës shqiptare Aurela Gaçe ka befasuar për të disatën herë rradhazi të gjithë fansat e saj në spektaklin e Grabockës... Në shfaqjen e kësaj jave Aurela qëndronte e ulur në poltronin e të ftuarit special, duke qenë se dhe dhe interpretimi i saj do të ishte me të vërtetë special... Pas konkurrimit të të gjithë VIP-ave do të vinte rradha ëmbëlsirës, Gaçe e cila performoi në mënyrë të shkëlqyer pjesë nga mjuzikëlli i famshëm “Cabaret” i cili është shfaqur për herë të parë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në vitin 1972.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Aurela Gace

Mesazh nga lenti prej Tue Jul 27, 2010 7:09 pm

flm per biografi
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Aurela Gace

Mesazh nga C.r.b.n prej Sun Aug 01, 2010 4:16 pm

flm e fort osht aurela ani sidomos kenga e fundit
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Aurela Gace

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi