Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lyrical Son

Shko poshtë

Lyrical Son

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 12:08 pm


Vendlindja: Prishtinë
Mosha: 26 Vjeç
Ditelindja: 28 Janar 1984
Shenja e Horoskopit: Ujori


Profesori i anglishtes ne shkollen fillore i shkroi ne fletore komentin: “Nice Lyrics, Festim" dhe ketu lindi ideja e emrit "Lyrical Son".

Eksperienca e pare ne muzike vjen ne vitin 1993 me kengen "Pappa was a rollin stone
(rap version)" bashke me shoket e fillores. Por ne vitin 1997, Lyrical Son fillon te shkruaj tekstet e para rap dhe incizimi i pare profesional erdhi mbas luftes ne vitin 1999 me grupin "Gjurma e Nates".

Karriera solo e Festimit nis prej vitit 2005 me Gramafon Ent. me te cilet Lyrical Son njihet pej femijerise.


avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lyrical Son

Mesazh nga Luani-N prej Sat Jul 24, 2010 7:23 pm

shum biografin e fort
flm
avatar
Luani-N
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 188
PIKE : 225
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lyrical Son

Mesazh nga lenti prej Sat Jul 24, 2010 7:24 pm

i qart osht ky biografia shum e mir
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Lyrical Son

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi