Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dmc

Shko poshtë

Dmc

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 12:09 pm


Vendlindja: Tropojë
Mosha: 23 Vjeç
Ditelindja: 05 Qershor 1987
Shenja e Horoskopit: Binjaket


Emri i vertete i DMC eshte Ardit Sokoli. Koheve t'fundit Babloki njihet si i shpesht ne feat me Kobra a.k.a Helmusi-n, te cilet kane publikuar Disa keng Te sukseshme ku i dhan kahje te mir suksesit te tij. Se fundi DMC a.k.a Babloki si surpriz per fansat e tij mori pjes ne Albumin E Viktor Palokaj-t Rebel a.k.a Unikkatil ne "KANUNIN E KATILIT", ne te cilin album ai mori pjes ne 2 kenge :"Cubat" dhe "Inat Inat" Unikkatil feat.DMC & KOBRA. Kenga "Inat Inat" fatemiresisht eshte duke u pritur mir.DMC gjithashtu na ben te ditur qe se shpejti do te leshoj ne treg nje MixTape n'bashkpunim me Kobra a.k.a Helmusi ne te cilin MixTape ende nuk eshte e ditur se kush do te jet musafir apo se kur saktesisht do te shfaqet,por sigurisht qe nuk dyshojm n'aftesit e tij qe edhe ky MixTape do te jet nje nga MixTape-et me te permendura. Gjithashtu besoj dhe bazohem ne nje intervist te DMC-s i cili thot qe :" KJO MIXTAPE ME KOBREN ESHTE NJE "ER"E LEHTE PER INATGJIT E CILA ER DO TE NGRIJ EDHE BUZEQESHJET E TYRE".Keshtu qe neve na mbetet te presim kete Mixtape ose kete Kollazh. Kobra a.k.a Helmusi ne nje Intervist thot:" DERI TASH KOM KNU SE QYSH IA KOM NIS, E TASH IA KOM NIS NJE FILLIMI PA FUND".
Ne vitin 2009 DMC a.k.a Babloki ft. Kobra a.k.a Helmusi dolen me nje album te ri te quajtur "Jehona e Shqipeve".Ky album perbehet prej 23kengesh ne mesin e kengeve ka edhe keng patriotike siq eshte edhe kenga me e perfolur e kti albumi "Jehona e Shqipes".
Siq e dini ai eshte pjes e grupit te ashtuquajtur "Banda B.U.T.U.E.S.I" qe perbehet nga djelmoshat e Tropojes.
Banden B.U.T.U.E.S.I e perbejn shum persona disa prej tyre jan:
DMC , Kobra , Stressi, Gazepi , Eleminimi ,99nci , King Link ,DAk MC , White Dewil , Eksekucioni , Master Max ,Rrugaqi i Art ,Lazy , Tropo Soilder a.k.a Loyal T, Eddsss L a.k.a Tnasty ,MaGiK, InBaRePx, Malvin M, XB, Toskanik etj...
DMC nuk do te pushoj me kaq.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dmc

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 12, 2010 2:45 pm

flm
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi