Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gili

Shko poshtë

Gili

Mesazh nga Linddt prej Sat Jul 10, 2010 12:10 pm


Gili, Fevzije Berani

Vendlindja: Prishtinë


* Emri : Fevzije
* Mbiemri: Berani
* Pesha: 58 kg
* Gjatësia: 1.63
* Shenja e horoskopit: Demi
* Ngjyra e syve: E gjelbërt
* Shkollimi: Fakulteti Filozofik, Gjuhë e letërsi shqipe
* Ngjyra më e dashur: E bardha, pink
* Parfumi : J'adore
* Qyteti që pëlqeni: Prishtina, Parisi, Venediku
* Firmat nga e cila e përdorni kozmetiken: Lancom
* Këngëtari më i mirë: Sinan Vllasaliu, Elsa Lila, George Michael
* Aktori juaj më i dashur: Ben Afflek
* Ushqimi: italian
* Pija: Campari
* Pushimi: Turqia
* Kreatorja: Donatela Vercaçe
* Stili në veshje që pëlqeni: Elegante

Kengetare me stil dhe me vlera, shembull per kengetaret e reja, qe i futen se show biz-it. Me nje familje te lumtur, tashme ajo numeron shume vite ne skene. E shohim te angazhuar neper mbremje muzikore, gje qe tregon se akoma publiku e do Gilin. Per keto vite ne skene, ruajtjen e imazhit prej nje kengetareje te madhe, organizimit te koncerteve, pjesemarrjes ne “TopFest”, bashkepunimin me Enis Potokun si dhe nje kerkese drejtuar organizatoreve te festivalit, ju flet Gili.

Këngëtarja që këndoi për disa vite këngë që u pëlqye e po pëlqehet edhe nga fëmijët, çastet e eksodit i riktheu me disa këngë të tjera me tema të ditës të cilat i realizoi edhe si videoklipe. Kënga "Prishtina", një baladë shumë e bukur ku i këndohet rinisë studentore prishtinase të viteve tetëdhjetë. Pastaj kënga "Ditët e fundit" në duet me Ardit Stafajn e cila trajton temën e drogës që si videoklip ka marrë shumë çmime në manifestimet e këtij lloji, dhe tash së fundi kënga "Mos ma shëmtoni lirinë". Vetëm pas luftës ka realizuar një videokasetë dhe dy albume që janë pritur dhe janë shitur shumë. Disa nga këngët e saj përcjellin edhe sensin e krenarisë së të qënit femër si: "Edhe pa ty u kënaqa", "Aktore e përkryer", etj. Gili ka marrë pjesë në shumë manifestime humanitare në Kosovë dhe jashtë. Ndaj nuk e ka zgjedhur rastësisht që albumin e saj të fundit e ka përuruar jo në ambiente të mbyllura e në sallonet e hoteleve të Prishtinës, por në një ambinet rural në një fshat të Kosovës.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi