Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Cambridge English Pronouncing Dictionary

Shko poshtë

11072010

Mesazh 

Cambridge English Pronouncing Dictionary


Cambridge English Pronouncing Dictionary | 373 MB

With more than 80,000 entries and 220,000 pronunciations, Cambridge English Pronouncing Dictionary is the ultimate guide to English pronunciation and now comes with a CD-ROM. Thousands of pronunciations not shown in general dictionaries are included, from people and places, to words from science, technology and literature, such as Beckham, Eminem, Google, Prozac.

Key Features:
- Full coverage of British and North American pronunciation using the International Phonetic Alphabet.
- Colour headwords.
- New! 200 information panels explain phonetics terminology and the relationship between spelling and pronunciation. And now available with a CD-ROM!
- Spoken pronunciations for every word.
- Facility to record your own pronunciation and compare it with the voice on the CD-ROM.
- Search by alphabet or phonetic symbols.
- Interactive pronunciation exercises.


alt

hotfile.com CambEngPronnceDict.part1.rar.html
hotfile.com CambEngPronnceDict.part2.rar.html
OR
fileserve.com Fx9etGH/CamEngPronDict.part1.rar
fileserve.com BaVtsPg/CamEngPronDict.part2.rar

avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi