Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Adelina Ismaili: Në “Kënga Magjike” komplot ndaj meje

Shko poshtë

Adelina Ismaili: Në “Kënga Magjike” komplot ndaj meje

Mesazh nga Linddt prej Mon Jul 12, 2010 6:35 am

Këngëtarja e njohur shqiptare nga Kosova, Adelina Ismaili ka lëshuar sot akuza të ashpra në adresë të festivalit Kënga Magjike një ditë pas shpalljes së çmimeve të edicionit të vitit 2009.
“Në Kënga Magjike kishte komplote të shumta dhe jë vetem ndaj Adelinës, ka edhe këngë të tjeratë cilat u ndëshkuan”, ka thënë këngëtarja e njohur.
Ajo shtoi më tej se “ka marrë vlerësimin e vërtetë”, sepse “për mua ka folur një njeri i madh siç është Vaçe Zela”.
Në klasifikimin e djeshëm Adelina Ismaili mori 413 pikë nga votimi klasifikues i këngëtarëve që morën pjesë në Kenga Magjike 2009. Me këtë kuotë Adelina u rendit në vendin e shtatë.
Festivali ne fjale aplikon votimin e brendshem i cili nenkupton se vete kengetaret pjesemarres vleresojne kenget me pike duke krijuar keshtu klasifikimin perfundimtar. (Lajmifundit)
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi