Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rezarta: Bukuria nuk është gjithçka

Shko poshtë

Rezarta: Bukuria nuk është gjithçka

Mesazh nga Linddt prej Mon Jul 12, 2010 6:38 am


*
*
*
*
*
*
*

default Rezarta: Bukuria nuk është gjithçka

Mesazh nga Kle@Love prej Sun Dec 06, 2009 9:15 pmKëngëtarja 23-vjeçare nga Durrësi, Rezarta Shkurta, ka arritur të zë vend ndër personalitetet VIP shqiptare me sharmin dhe talentin e saj në muzikë.
Fillimet e saj ne boten e artit janë te hershme. Në moshën 12 vjeçare dy pasionet e saj ishin piktura dhe baleti modern. Pasi mbaroi studimet në Liceun Artistik të Durrësit për pikturë klasike, në vitin 2004 ajo hapi ekspozitën e parë të saj në qytetin e lindjes.

Në vitin 2005 ajo mori pjesë në Miss Albania ku u shpall shoqëruesja e dytë e Missit. Pothuajse të njëjtin sukses pati edhe në Miss Model of the World. Por bukuria për të është e rëndësishme deri diku.

Pasioni i fundit i Rrezartës është kënga. Ajo u bë e njohur me këngën “Të dielave”, me ç’rast fansat e krahasonin me Britney Spears. Më pas ajo konkurroi nëpër festivale të rëndësishme për të ndjekur karrierën e saj.

“Edhe ne momentet kur nuk ishte personazh publik ajo ka pasur adhurues”, shprehet një shoqe e saj, Vita.

Kur përfshihesh në botën e artit, me interesa kaq komplekse të duhen disa mekanizma që të “mbijetosh”. Por Vita thotë se Rezartës i mungojnë këto gjëra. “Nuk është egoiste dhe është më e mirë seç duhet me njerëzit”, shton ajo.

E lakuar për shkak të lidhjes së saj sentimentale, politikisht të angazhuar, Rezarta e quan veten me fat që ka në krahë Ermalin. E prirë për të shfaqur në jetë dashurinë , ajo reflekton në tërësi se po shijon martesën dhe rininë në të njëjtën kohë… është nga ato ikona që thotë se “jeta ia ka falur te gjitha”. /tch/
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi