Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Mehmet Kosova, viziton Kosovën më 11 dhjetor

Shko poshtë

Mehmet Kosova, viziton Kosovën më 11 dhjetor

Mesazh nga Linddt prej Mon Jul 12, 2010 6:39 am


*
*
*
*
*
*
*

default Mehmet Kosova, viziton Kosovën më 11 dhjetor

Mesazh nga Kle@Love prej Sun Dec 06, 2009 9:12 pmMë 11 dhjetor, në Prishtinë do të zbresë aktori turk, Kenan Imirzalioglu, i cili ne Kosovë njihet si “Mehmet Kosova”.
Këtë ditë, qytetarët e Kosovës, do të kenë mundësi të shohin “live” heroin e tyre të filmit “Jetë e hidhur ” tek shëtitet sheshit “Nëna Terezë” në Prishtinë.

Aktori i njohur turk, do të jetë dy ditë me radhë mysafir në Prishtinë. Ai do ta bëjë hapjen e Javës së Filmit Turk, që fillon me 11 dhjetor në Kinemanë ABC. Java hapet me filmin e tij “Kapadaiu”.

Lajmin e konfirmoi edhe Ambasada turke në Prishtinë, e cila kishte marrë shumë kërkesa për të realizuar këtë vizitë.

E së bashku me Imirzalioglun, në Prishtinë do të qëndrojnë edhe regjisori i filmit, Omer Vargi, dhe aktori tjetër, Shener Shen.

Aktori, Imirzalioglu ka diplomuar në matematikë në Universitetin Teknik Jëlldëz. Në vitin 2001, ai fitoi garën e top modelit botëror, e më pas filloi edhe angazhimet në film. /Telegrafi/

avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi