Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Blerim Destani se shpejti ne Hollywood

Shko poshtë

Blerim Destani se shpejti ne Hollywood

Mesazh nga Linddt prej Mon Jul 12, 2010 6:41 am

Në këtë fillim dhjetori ai do të shfaqet në premierën e filmit belg “Dossier K”, ku interpreton një nga rolet kryesore. Është i bukur, i adhuruar nga femrat dhe tani mjaft i suksesshëm në kinema. Ambiciet e tij shkojnë deri në Hollywood, ku ai pritet të zhvendoset për të jetuar . Sigurisht, suksesi i tij me “Get Low”, që u prezantua në Festivalin e Torontos, është edhe një shtysë për aktorin kosovar. Ajo thotë se nuk isha prezent në premierën botërore për shkak se isha në fazën përgatitore të filmit më të ri timit “Die Wanderhure”, xhirimet e të cilit sapo i përfunduam. Kuptohet që të gjitha komentet dhe opinionet më janë përcjellë. Padyshim, ishte një sukses i madh, që pas projeksionit ishte përcjellë edhe me duartrokitje frenetike nga të pranishmit në skenë. Robert Duvall, Bill Murray e Sissy Spacek janë mbajtur gjatë skenë me duartrokitje. Filmin e shoqëruan edhe shumë vlerësime nga producentët, por ajo që më së shumti ishte përfolur nga kolegët ishte se “Robert Duvall pas një kohe të gjatë kthehet në ekranet e kinemave me një rol kryesor duke e rishfaqur madhështinë e tij”. Së shpejti priten edhe prezantimet e filmit në Evropë, ku edhe unë do të jem pjesëmarrës në prezantimin e filmit. Për secilin aktor, në çdo cep të botës, Hollywoodi është ëndrra dhe pikësynimi i tij. Unë jam i lumtur që pata rastin të jem i angazhuar në një projekt të tillë dhe që m’u dha rasti të kem bashkëpunim me yje të kategorisë më të lartë të kinematografisë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi