Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jonida Maliqi, vajza qe u rrit ne skenen e kenges

Shko poshtë

Jonida Maliqi, vajza qe u rrit ne skenen e kenges

Mesazh nga Linddt prej Mon Jul 12, 2010 6:42 am


E ideuar qe ne gjeneze nga prinderit e saj per t`u bere e tille, admiruese e grupit “Spice Girls” ne adoleshence me hitin “Viva Forever”, e sigurt per ate qe ka arritur ne kenge dhe jeten private, ne kete dite feste e gjejme te levize me makinen e saj rrugeve te kryeqytetit, duke ndjekur ritualin e dites. Behet fjale per kengetaren Jonida Maliqi.

Mesojme se prej pak kohesh ka hapur biznesin e saj privat, i cili i rremben nje pjese te mire te dites, por pjese e hobeve te saj jane teatri dhe letersia, pasione keto ne funksion te kenges. Ka dale ne skene qe ne moshen 9 vjecare ne festivalet per femije, ndersa skenen e madhe te aktiviteteve te rendesishme e ngjiti 4 vjet me vone per te njohur vetem suksese.

Alfred Kacinari, nje prej kompozitoreve te saj dhe mik i familjes, e kujton ne kete menyre Joniden e vogel. “Gjithmone ka qene nje femije i kujdesur qe shoqerohej nga mamaja, pastaj nxenese e liceut artistik”. E destinuar per te mos u prezantuar gjithmone njesoj, me profile qe gjithmonë surprizojnë publikin, i gjithe ky sharm per Kacinarin buron nga nje “veti“ qe Jonida tashme e gezon. “Tendenca e saj per te ndryshuar shihet por gjithmone ajo kerkon te respektoje formimin e saj, menyren e jeteses, vendin ku eshte rritur”, shton Alfredi.

Neser pritet te jete e ftuar ne nje nga aktivitetet me te rendesishme te fund-vitit ne kryeqytet, i duhet nje look i vecante dhe per kete e ndihmon ajo qe rri pas “inisiativave provokuese” ne look-un e Jonides, Ema. Tashme eshte e martuar, por Jonida gjen pak kohe per shoqen e saj Xheni.

Nje kafe me te, per Joniden, eshte relaksuese. “Eshte shume e ndjeshme pavaresisht se duket natyre tjeter. Preket edhe nga fjalet apo thashethemet. Flasim per shume gjera bashke”, pohon Xheni. Thote se ne momentin qe u martua mendoi per te dy. Per te, koha e dashurise dhe pavaresise nuk ekziston me, per te tani e rendesishme eshte familja dhe unifikimi në cift..
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi