Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botë

Shko poshtë

Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botë

Mesazh nga RihHana prej Mon Jul 12, 2010 3:45 pm

Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botërore


Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër i cili është shfaqur në youtube dhe është transmetuar në disa mediume amerikane, shkaktoi një shqetësim të vërtetë në qarqet kishtare botërore.
avatar
RihHana
Master
Master

Numri i postimeve : 525
PIKE : 575
Popullariteti Popullariteti : 2
Data e regjistrimit : 06/07/2010
Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botë

Mesazh nga RihHana prej Mon Jul 12, 2010 3:45 pm

Disa nga organizatat djathtiste, kishat dhe misionet evangjeliste reaguan ashpër përkitazi me këtë film, duke kërkuar nga drejtuesit e youtube-s, për të anuluar filmin. Dhe realisht, tre herë me radhë është anuluar filmi, por sa herë që anulohej shfaqej sërish.

Filmi titullohet E vërteta e qartë përkitazi me Muhamedin në Bibël, dhe fillon me deklaratat e një prej misionarëve kishtar më të njohur për nga kritikat e tij kundrejt Islamit, veҫanërisht oponenti i Ahmed Didatit (Allahu e pastë mëshiruar)që më herët kishte zhvilluar një debat, të cilët insistojnë dhe këmbëngulin se nuk ekziston asnjë sinjal për përmendjen e emrit të Muhamedit (a.s.) në Ungjill. Pas kësaj, bazuar në argumentet dhe tekstet ungjillore, dokumentohet përmendja e emrit të Muhamedit a.s. ku për bazë, filmi mbështetet në biblën në gjuhën hebraike.

Filmi është rreth njëzetë minuta dhe përbëhet nga dy pjesë, ku kishte një shikueshmëri të madhe pasi që është përkthyer në gjuhën arabe. Duke ua bërë me dije shikuesve të nderuar, se filmi përmban disa sekuenca muzikore, dhe përfundimi i tij është përcjellur me një këngë fetare e kënduar nga Sami Yusuf.

Ky është linku, dhe i përkthyer në gjuhën arabe.
avatar
RihHana
Master
Master

Numri i postimeve : 525
PIKE : 575
Popullariteti Popullariteti : 2
Data e regjistrimit : 06/07/2010
Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botë

Mesazh nga RihHana prej Mon Jul 12, 2010 3:45 pm

avatar
RihHana
Master
Master

Numri i postimeve : 525
PIKE : 575
Popullariteti Popullariteti : 2
Data e regjistrimit : 06/07/2010
Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botë

Mesazh nga RihHana prej Mon Jul 12, 2010 3:46 pm

avatar
RihHana
Master
Master

Numri i postimeve : 525
PIKE : 575
Popullariteti Popullariteti : 2
Data e regjistrimit : 06/07/2010
Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Filmi amerikan i metrazhit të shkurtër që shkaktoi shqetësime në qarqet kishtare botë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi