Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Rosela shkodrane dhe kengetare

Shko poshtë

Rosela shkodrane dhe kengetare

Mesazh nga C.r.b.n prej Mon Jul 12, 2010 9:35 pm

Rosela Gjylbegu ka vendosur te shpenzoje disa energji, pas nje dite te lodhshme me pune dhe studime. Eshte nje vend qe i kujton kengetares 22 vjecare Shkodren e saj te dashur qe e la para pese vitesh per te vazhduar karrieren e saj ne Tirane.
Ne shoqerine e dy mikeve shkodrane kengetarja simpatike kerkon te shkarkoje gjithe lodhjen e dites vetem ne pak minuta ping-pong apo futboll.
Por loja nuk zgjat shume. Tre miket preferojne te flasin per ndodhite e javes, madje duke na rrefyer edhe ne pak nga personaliteti i vajzes simpatike.
Edit Llazani dhe Arjola Mahmudaj ndajne te njejtin vleresim per miken e tyre.
“Rosela eshte nje person shume i qete si natyre, shume e ndjeshme, shume njeri i forte ne karakter, shume e ndjeshme”, thote Editi.

Pasi vleresohet me cmimin e trete ne edicionin e pare te “Ethet e se premtes mbrema” vajza shkodrane ne ate kohe vetem 15 vjec nis te shfaqet ne disa festivale e spektakle ku nuk kane munguar as trofete.

“Nuk mungojne asnjehere ato mendimet tona, sugjerimet dhe keshillat. Vecanerisht per lukun, per menyren e paraqitjes skenike”, shprehet Arjola.

Aktualisht Rosela Gjylebegu punon ne administraten shteterore dhe studion per master ne fushen e te drejtave gjinore. Per asnje cast, ajo admiruese e baletit, sporteve te ndryshme, nuk e le pas dore pasionin e saj, muziken.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi