Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Shko poshtë

Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:04 pm

Femra shqiptare eshte me temperament te forte dhe e do jeten.
Duke u bazuar ne kushtet ne te cilat ne jetojme ato dine te pershtaten
bukur dhe te luftojne njekohesisht per te forcuar pozicionin e tyre ne shoqerine tone.
Ndersa femra e huaj eshte me e lire ne mendime,veprime, perderisa jetojne ne nje ambient
qe u jep me shume mundesi te zgjedhin.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:05 pm

Ndryshimi mes femres Shqiptare edhe asaj te huaj eshte shume i madh.
Tani me ndryshimin e kohes edhe mentalitetit, femres Shqiptare i eshte dhene me shume liri, por perseri ndryshon shume nga ato te huajat sepse Shqiptarja eshte besnike, e dashur, e respektuar, e zonja e vetes, di si te sillet, di si te gatuaje etj etj.

Nje vajze e moshes time nuk di as te gatuaj as te beje pune...as te perballi nje situate te veshtire....po jan ete rradha ato qe e perballojne situaten....adoleshentet shqiptare jane me te pjekur se te huajt...sepse adoleshentet shqipertre qe 13 vjec dalin per te punuar,per te fituar buken e gojes....fillojne e kuptojne situaten e familjes....fillojne e lene shkollen per te ndimuar familjen...nuk kerkojne 100 euro per te blere nje pale patallona...po ato me 100 euro kalojne muajen...kurse ketu cdo gjo e dua nga prindit keto din vetem te pin cigare,alkol,seks,pare qef,giro....sgje tjter....nuk kane provuar situata te veshtrira...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Mesazh nga Nitt-A prej Sun Jul 04, 2010 6:22 pm

hehe ka shum dallime Mad
avatar
Nitt-A
Antar
Antar

Numri i postimeve : 49
PIKE : 76
Popullariteti Popullariteti : 15
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Mesazh nga Donaa prej Mon Jul 05, 2010 9:05 pm

dallimi sipas mendimit tim osht se
fm e kosoves jon mendjemdhja e ato nuk jon hahah Embarassed
avatar
Donaa
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 67
PIKE : 104
Popullariteti Popullariteti : 8
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 12, 2010 2:39 pm

fm e ks jan me te bukura happydance
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cfare dallimesh do te benit midis femres shqiptare dhe femres te huaj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi