Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Faqja 3 e 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 6:20 pm

Pasqyra


Ne kohen kur njerzit nuk ishin perballuar me pasqyren, njeri
shef nje te tille ne nje dyqan, i afrohet por nuk e kupton
qe ishte vete ai dhe thote:
- Cne fotografia e tim eti ne dyqan? Po e blej dhe ta kem ne shtepi.
E fut ne nje thes dhe niset per ne shtepi.
E pyet nusja ca kishte ne kete thes
Ky i thote se eshte fotografia e babit
Kur hap thesin nusja bertet:
- Uuuuuuuaaaaaaaa po c'eshte kjo kurve qe ke sjelle ne shtepi ore?
(kishte pare veten ne pasqyre nusja )
Aty vjen vjera e nuses dhe shikon shikon se c'po ndodh dhe i thote nuses:
- He moj se k*urve plake qenka. (Kishte pare veten vjera )

(Qeshni kur t'iu qeshet
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 6:20 pm

Nje cift i ri nuk benin dot femije dhe shkuan te gjinekologu.
gjinekologu:Cfare beni en darke?
Cifti:hame buke,shikojme televizorin dhe pastaj fleme gjume
GJ:Po en mengjes?
C: Zgjuhemi, hame buke dhe secili iken en pune
GJ: Po mbas pune?
C:Ulemi en divan dhe bejme muhabet
Gjinekologu i thote femres te zhvishet dhe shtrihet en krevat dhe bene dashuri em te ne sy te burrit,i cili nuk thote asgje.
Keshtu behen femijet- i thote doktori mbasi
mbaron.
Faleminderit shume doktor- i thote cifti dhe largohen.Pasi dolen burrit i erdhen mendet dhe kthehet prape dhe pyet doktorin:Doktor, duhet te vijme prape ketu apo vjen ti te shtepia?
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 6:20 pm

sa bejne 5+5??...pyet mesuesja Tinin...

Tini---i numeron me gishta....10 zysh....

mesuesja e pa...dhe i thote....Tini futi duart ne xhepa....tani sa bejne...5+5??

Tini----11 zysh
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:13 pm

Nje burre po dilte nga nje dyqan qe kishte blere kafen e mengjesit
dhe aty pa nje radhe te gjate njerezish qe po drejtoheshin per ne varrezat prane .
Nje makine varrimi e zeze dhe 50 metra pas saj nje makine tjeter varrimi po e njejte me te paren .
Pas makines te dyte ishte nje burre qe po mbante nje litar ne te cilin kishte lidhur nje qen Pit Bull .
Pas burrit nje varg i gjate burrash te vene njeri pas tjetrit .
Ky u be kurioz dhe iu afrua burrit me qenin dhe e pyeti

"Funerali i kujt po behet ?"

"I gruas time ."

"Po ca i ndodhi "

"E sulmoi qeni dhe ajo vdiq "-iu pergjigj burri

"Po ne makinen tjeter kush eshte qe do varroset "-pyeti burri kurioz

"Eshte vjerra ime "-iu pergjigj burri me qenin ."Ajo po mundohej te shpetonte gruan time ,por iu versul qeni edhe asaj dhe vdiq edhe ajo "

"A mund te ta marr qenin hua ?"-e pyeti burri

"Mbaj radhen pas burrave te tjere "-iu pergjigj burri tjeter !
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:13 pm

Qe larg e ndjeva aromen tende!

U afrova dhe te thashe dy fjale:TI PORDHE!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:13 pm

Na ishte nje vajze dhe kishte humbur shtepine . Dy djem i thone te hipi ne peme

(sepse kto donin ti shihnin breket) dhe vajza hipi e gjeti shtepine dhe me vone shkoji ne

shtepi . mamaja po e priste pasi vajza i tregoi per djemte qe e ndihmuan mamaja i tha ta

kane futur sepse donin te te shikonin breket.

vajza : jo ma une ja kam futur atyre spse une s kisha breke.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:13 pm

Ne klase mesuesja pyet nxenesit :
-Ne nj? peme jane 5 zogj.nj? gjahtar qellon me ?ifte dhe vret 3 zogj.Sa zogj mbeten ne peme?
-2 zogj mesuese ,pergjigjet nj? nxenes
-Bravo e gjete thote mesuesja
nj? nxenes tjeter ngrihet dhe e kundershton :
-Ne peme nuk mbeti asnj? zog mesuese se u tremben nga zhurma Mesuesja e v?n? ne pozite mendohet pak dhe i thote: bravo me p?lqen llogjika q? perdor.
Po ky nxenes thote:
-Ta them edhe une nj? probleme mesuese?
-Thuaje ia kthen mesuesja
-Jane 3 femra duke ngrene akullore,e para e lepin me majen e gjuhes e dyta me gjith? gjuhen dhe e treta e fut akullore ne goje, cila nga keto te treja ?sht? e martuar?
-Ajo q? e fut te gjith? akulloren ne goje -thote mesuesja
Jo mesuese, ajo q? ka unaze te gishti, por gjithsesi me p?lqen llogjika q? ndjek
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:14 pm

Ne ambjentet e nj? stacioni treni ne Itali

Emigranti 1 -_ Fratello, ke gje fuoco?
Emigranti 2 - Albaneze je ti mo?
Emigranti 1 - Po mo Albaneze jam? Po ti nga e_ kuptove?
Emigranti 2 - Po sembri nga rrobat, dhe nga italishtja q? me_ flet! Cope cope qenke.
Emigranti 1 - Avash me linguan banale! Se_ jam nga Vlora une, mos me fol mua kshu ti. Po ti ku_ rri?
Emigranti 2 - Une rri ne Peskara!
Emigranti 1 - He me te_ lumte jo, i hengsh e u fryfsh! Po ku rri ne Peskara, ne maje apo_ anash!
Emigranti 2 - Jo ore kolione jo, Peskara ?sht? qytet k?tu ne_ Itali.
Emigranti 1 - Ca thua? Me hoqe cervellon. Po mir?, po kur_ martohesh me ndonje nga ky qytet, si u thua krushqeve: Hajde se do vemi_ te marrim nusen
ne Peskara? Po pse shkulet nusja nga Peskara mo? Ama emer_ qyteti paska!
Emigranti 2 - Albanese injorant dhe banal_ qenke!
Emigranti 1 - Ej, amiko non scoppare la sorella alla_ conversazione se s'ka lezet! Kujdes!
Emigranti 2 - Bene bene se_ shaka po bej
Emigranti 1 - Po mir? ca lavoro ben ktej ti mo?_
Emigranti 2 - Une jam shites punoj ne_ supermercati_COOP!
Emigranti 1 - KOP? Edhe k?tu ne Itali? Ka ardhur_ Lulzim Basha me KOP-in? Ca thua?
Emigranti 2_ - COOOOOOP more, jane dyqane shume te medhaja supermerkata u thone
Emigranti 1 - Eeeeee, po k?t? thuaj se nuk e mora vesh ne_ fillim.
Emigranti 1 - Po mir?, ndonje p*tana italiana ke kapur se jane_ te mira keto?
Emigranti 2 - Banal, shume banal qenke. Une_ jam fidanzato me nj? italiane ka 3 vjet.
Emigranti 1 - Fidan_ Cato? Kush ?sht? ky Fidani mo? Nuk e njoh nga ?sht? ky?_Fierak?
Emigranti 2 - Finanzato o gomar, i fejuar me_ nje_ italiane.
Emigranti 1 - Eeeee, po fol o biancoporta se u_ beme lemsh po te trashgohesh e me krahe te lehte vet?m kujdes, se_ keto italiankat jane zuzare degjo mua ti
Emigranti 2 - Jo mor_ mik jo, si Karmella ime nuk ka!
Emigranti 1 - Karmela? Gruaja jote? Kshu_ e ka emrin?_ Po mos ?sht? nga Peskara kjo? Oboboboo,_Karmerla nga Peskara, o te pifsha dolline une ty ore. Nejse nejse ika_ se kam pune, devo aspetare i capelli!
Emigranti 2 - Ik ik,_ ciao
Emigranti 1 - Oreee (duke u larguar) emrin si e kishe nuk ka the!
Emigranti 2 - Karaman me quajne!
Emigranti 1 -_Oboboboo Karamani i martuar me Karmellen
nga Peskara u be_ nami.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:14 pm

Shkojne nj? cift tek nj? familje jevgjish me shume femije p?r te adoptuar njerin. Jevga fishkellen dhe te 18 mblidhen dhe vihen ne rresht. Cifti i afrohet me te voglit dhe pyesin te emen:
-A mund ta marrim k?t??
-Jo ate te lutem. Ai ?sht? me i vogli dhe e dua me shume.
- mir?..
Ecin me tej dhe ndalin para nj? vajz? te vogel:
- A ta marrim k?t??
- Mos ate ju lutem, ajo kendon me bukur nga te gjith? dhe me duhet.
Vazhdojne ata me zgjedhjen dhe ndalen para nj? femije tjeter:
- Ky na p?lqen, a ta marrim k?t??
- Jo, as ate ju lutem. Ai i bie shume bukur klarinetes.
Dhe arrijne tek me i madhi:
- Po k?t?? As k?t? nuk mund ta marrim?
- Jo, ate merreni se ai m?i ka bere gjith? keta te tjeret.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:14 pm

Polici....


duke kontrolluar policet....shefi....shikon Uken...me nje kepuce te zeze...dhe tjetren te kuqe!!!???......i thote shefi...shpejt shko nderroji kepucet se le nam.....niset Uka....dhe kur vjen duke ju marre fryma....i thote shefit.....edhe ne shtepi keshtu i kisha...nje te zeze...dhe nje te kuqe!!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:15 pm

Leter djalit

I dashuri bir,
Po ta shkruaj kete leter qe ta di se po shkruaj. Nese e merr kete leter d.m.th. se ka arritur mire. Nese nuk e merr me thuaj, keshtu qe do ta dergoj edhe nje tjeter. Po shkruaj ngadale, sepse e di qe edhe ti lexon ngadale. Babi yt paska lexuar para ca ditesh ne gazeta se aksidentet e medha ndodhin vetem 1 km larg vendit te banimit, keshtu qe ne u shperngulem disa km larg shtepise se meparshme. Shtepia eshte fantastike, bile kemi edhe lavatrice, por nuk e di ende nese punon. Dje e vura ne pune lavatricen, sapo hapa ujin rrobat me nuk ishin aty...
Ketu koha nuk eshte edhe aq e keqe. Javen e kaluar vetem 2 here ka rene shi, heren e pare zgjati 3 dite, e te dyten 4 dite. Me ne fund e varrosem gjyshin tend; e gjetem trupin e tij kur e pastruam shtepine. Kishte qene ne dollap prej asaj dite kur luajtem fshehtas, te kujtohet? Para ca ditesh shpertheu bombula e gazit ne kuzhine; une dhe babai fluturuam nga dritarja; cfare ndjenje! Mbas tere atyre viteve me ne fund une dhe babai yt dolem sebashku jashte. Meqe e permenda babain tend, ka gjetur pune! Eshte shume krenar. Poshte tij jane me shume se 500 njerez...u punesua ne varrezat e qytetit.
Motra jote Flutra, e din ajo qe u martua per burrin e saj me ne fund ka lindur! Ende nuk e dime gjinine, keshtu qe nuk e di a je bere teze apo daje ende... nese eshte vajze motra jote do ta thirre ne emrin tim... me duket ashtu eshte... pak si cudi qe vajzen e vet ta therrase "nene"! Kusheriri yt Zeqa, eshte martuar... tere diten po lutet para gruas, sepse eshte e virgjer.
He edhe dicka, dije se me nuk po e vizitojme dajen tend i cili vdiq para nje viti... E te mos flas me per vellain tend Lutrimin... eshte i tmershem, ka mbyllur deren e automobilit e i ka harruar celesat brenda. Eshte dashur te kthehet ne shtepi te marre qelesat kopil qe te na nxjere jashte automobilit. Katastrofe!!!!!!
Mire biri im, nuk do ta jap adresen, per shkak se nuk e di. Familja qe kishte jetuar para neve ketu e ka marre numrin e shtepise nga muri me vehte.
Nese e sheh Fllanzen pershendete e nese nuk e sheh mos i thuaj asgje.
Nena qe te do.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:15 pm

Qe larg e ndjeva aromen tende!

U afrova dhe te thashe dy fjale:TI PORDHE!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:15 pm

10 lekshja

Na ishte njehere nje vajze dhe kishte nje boyfriend nga gjirokastra ,vete ajo ishte nga korca. Nje dite babai i vajzes e mori vesh dhe i thote cupes mos dil me nga shpia dhe vajza i thote te dashurit, sdal dote me po hajde ti te shpia ime se babin e kam ne pune ,mire i thote ai. do hedhe 10 leke nga dritaria qe te vish ok?-mire thote djali. Erdhi e nesermja vajza e hodhi lekun po djali svinte larte,rrinte se ca kerkonte poshte dritares... hajde larte ore tha vajza , po prite moj e uruar tha djali se po gjej lekun, ehuu po une e terhoqa prape me litar nga lart.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:16 pm

10 lekshja

Na ishte njehere nje vajze dhe kishte nje boyfriend nga gjirokastra ,vete ajo ishte nga korca. Nje dite babai i vajzes e mori vesh dhe i thote cupes mos dil me nga shpia dhe vajza i thote te dashurit, sdal dote me po hajde ti te shpia ime se babin e kam ne pune ,mire i thote ai. do hedhe 10 leke nga dritaria qe te vish ok?-mire thote djali. Erdhi e nesermja vajza e hodhi lekun po djali svinte larte,rrinte se ca kerkonte poshte dritares... hajde larte ore tha vajza , po prite moj e uruar tha djali se po gjej lekun, ehuu po une e terhoqa prape me litar nga lart.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:16 pm

Xhaja

Nje xhaje ishte ulur ne nje stol dhe po pinte duhan
rreth tij vajten tre cuna te ri dhe i thone xhajes:
- xhajo sa bejne nje edhe nje?
- xhaja dy
-keta te hyfte ky ,dhe talleshin me xhajen.
-xhaja u thote djema more te keqen sa bejne dy?
-edhe dy keta thone eh... po kater o xhaje
-po u hyfte ky bre djema
-eeeeh po nuk shkon o xhaje
-po me te shtytur or djema.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:16 pm

Ta zeme se ne maje te nje gradacelli ndodhet nje gjerman dhe atij i thuhet:"Per kombin ,per Gjermanin hidhu poshte"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,gjermanet vdesin per kombin e tyre
---------------------
Ta zeme se Japonezi eshte ne maje te gradacellit dhe i thuhet:"Hidhu poshte se eshte urdher"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet,Japonezet lejn koken per te zbatuar urdherat
--------------------
I thuhet shqiptaret:"Mos kerce poshte,se eshte e ndaluar"-Cfar do beje ai?,,,me siguri do hidhet.Shqiptari vdes po se theu rregullen,,
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:16 pm

Alo, shtepia Beqiri, eshte zoti Beqiri ne shtepi?
- Jo, babi nuk eshte ne shtepi.
- Po zonja Beqiri?
- As mami nuk eshte ne shtepi. jam vetem me motren.
- Atehere me kalo motren te lutem.
Pak disa minutash ne pritje, vajza kthehet tek telefoni.
- Zoteri, me vjen keq po nuk mund te te kaloj motren, provova deri tani dhe nuk e nxjerr dot nga djepi.......
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:17 pm

Nje mengjes Lepurit i mbushet mendja me dale per vrap.Duke vrapuar rruges shikon Dhelpren duke pire hashash, dhe i thote :
Po c'ben moj Dhelper ne te mbajme per me te zgjuaren ti na pi hashash ! lere ate dhe ec dalim per vrap.
I mbushet mendja dhe Dhelpres e bashke em Lepurin duke vrapuar shofin Ujkun duke pi "Te Kuqe" dhe i thote lepuri:
Ca ben o Ujk si je degjeneru kshu tu pi te kuqe ec mer bojme vrap !

I mbushet mendja dhe Ujkut e te tre duke vrapuar kur shohin Ariun duke pi Ekstazi i thote lepuri :
Ca ben o Ari ec o vlla me ne te bejme vrap se le name !
Dhe te katert duke vrapuar kur shofin Luanin duke pi Kokaine i thote Lepuri :
Po ca ben O mbreti Yne ca je tu pi kshu ec o vlla me ne bejme vrap !
Vihet ne seder dhe Luani dhe te 5-te dalin duke vrapuar , pasi bejne ca vrap tak ndalon Luani dhe i thote Ujku:
Mbreti Yne u lodhe bejme pak pushim ? i thote Luani :
PO CA U LODHA MER SE NA HUTUAT I FUT 2-3 DOPJO LEPRI ME MJES E DO ME NXJERR PIJEN PO NE PSE DUHET ME BO VRAP
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:17 pm

nji fshatar(francez) shkon e viziton kushrinin ne qytet.kushrini me e prit sa ma mir e con ne nji restorant klasi per dark, ku specialitet i dites ishin kermijt.normalisht porosisin 2 porcione.i ftuari,ne siklet se s'dinte si me i hanger,i thot kushrinit:si hahen?
merr kermillin nga ana e hapur edhe thith sa te mundesh,i thot.pas disa provash kushrini fshatar dorzohet dhe kushrini tjeter ia merr kermillin per doret e i thot:kshtu bahet!kur merr me e fut ne goj sheh kermillin qe mbahej te guacka me dy durt edhe i kenaqur thrriste:THITHE...THITHE...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:18 pm

Nje here nje burre kish blere nje unaze floriri dhe donte te deftehej. Shkon te nje kasap te bleje mish dhe, duke zgjatur gishtin me unaze, i tha kasapit:
Preme dy oke mish, po ketu tek them une.
-Kur kasapi matej t'ja priste, ky e luante gishtin me unaze ne nje vend tjeter te mishit, gjersa kasapi i pa unazen dhe i tha:
-Me shendet unazen, sa te bukur e paske!
Ateher ai burri i tha:
-Pri ku te duash nashti!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:18 pm

Plaku i Vitit te Ri.

-O Xhaje...
-O mor ooo...
- Ca te solli Plaku per Vitin e Ri ?
-Xhajes i solli dy topa dhe nje borie
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:18 pm

Polici
Na ishte njer nje pulic rrugor dhe aty ishte duke kaluar nje grua per nga ana tjeter e rruges ,kur kalon nje makin aty me shpejtesi dhe polici hidhet dhe e shpeton gruan.
Gruaja i thot policit tani qe me shpetove jeten cfare do qe te jap , polici i thot asgj une thjesht isha ne krye te detyres dhe bera detyren , po jo i thot ajo gruaja une do te jap dicka ty dhe i thot hajde mbrapa meje dhe e con ne nje pyll aty afer.
Fillon ajo gruaja te xhvishet aty ne pyll dhe kur harrin per te hequr sutinat i thot polici vishu vishu se sme bejn
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:19 pm

ishte njer ne burr i martuar qe sa her qe ikte ky ne pune dhe kthehesh per ne shtepi gruaja i thoshte qe gjeta 100-150 euro .
Burri e pyet gruan po si i gjen keshtu leket ti po ja tha ajo as une vet se di sa hap deren i gjej ne mberdhe leket .
Mbas disa kohesh takon nje shok burri dhe i thot po me habit dicka se sa her qe iki une ne pune dhe kthehem nga puna gruaja ime gjen ne obor 100-150 euro , ndersa une nje pal brek qe gjeta ne shtepi dhe ato nuk me benin.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:19 pm

Nja cun i vogel e pyet babain:

"Babi, sa kushton qe te martohesh?"

Babai:"Nuk e di bir, akoma po paguaj per te"
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 7:19 pm

Gruaja ime eshte si luanesh ne krevat! - thot amerikani.
Gruaja ime eshte si flutur! - thot francezi.
As e imja nuk duket si njeri! - perfundon shqiptari
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 19 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi