Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Poezi per femijet jetim...

Shko poshtë

Poezi per femijet jetim...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:06 pm

Femijet jetim

Pse ua moren gezimin
Ua rrembyen dashurin
Atehere kur ne moshen e juaj
Mesuat se si thirren keto?!!

Pse ne fytren e juaj
Shifet mallengjimi
I nje shpirti te ri
I thyer ne mbrendesi?!!


Ne ditet e juaja ne kerkim
Jetoni cdo here , cdo cast
Ne munges te dashurise
Qe vlene aq shume per ju.

Ne ditet e juaja cdo here
Ndjehet nje heshtje
Nje vetmi e pa pershkruar
Kur te gjithe gezohen.

Jeta eshte keshtu e pa drejte
Kur nga lulet e reja
Rrembejn gezimin , dashurin
Duke dhuruar hidherim dhe vetmi
Per jeten ne vazhdim.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi