Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Endrra

Shko poshtë

Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:06 am

Endrra
Prape me del ne enderr
Si nje serenate
Dhe mi turbullon mendimet
dhe filloj te shkruaj prap
I them me kenge
ate qe se them dot me fjal
Kjo zemra ime e qet
paska filluare te hedhur valle
ne autostraden e jetes
Ti te jesh vetem me mua
z'do te leshoj
se vetem ty te dua
ne qofte se poezija ime
Te pelqen sa do pak
me jep nje buzqeshje
Qe te shkruaj prape
Te shkruaj e te harroj
mallin qe kam per ty
Me con te tjetra bote
kur me shikon me ato sy
Ne qoft se zemra jote
ka pake vende per mua
Mbaje pagez hapur
sepse un te dua
Eci neper rruge
E kembet zdin ku shkojne
Dhe perplasjet e njerezve
veq me qerotojn
E ndjej se te kam pran dhe pranoj
Kujtimet me qe me nxisin me ndihmojne
dua te te takoj naten atje ku nuk ka njeri
ne rruge e pa fund vetem un dhe ti
Du te te prek floket e te te puth ne sy
Ato qe me deshi zemra e gjeta tek ti
Te dua ty me gjith qenjen time
Keto fjal te embla
Vin nga zemra ime
E kur smi degjon fjalet
me le ne trishtime e zemra e dashur
Pret me pa durime
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:07 am

Dua te te vij
Te shohe dy syt e tua
Kurre s'dua te largohem
Se vetem ty te dua
Dua qe te puthe
Dy buzet e tua
Te kem ty perjetesisht
Se vetem ty te dua
Dua te te vdes
Ne krahet e tua
Ashtu te rrij gjithmon
Se vetem ty te dua
dua qe edhe ti
mua te me thuash
qe ti gjithmon
vetem mua do me duash
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:07 am

Pse
Pse nuk dashurova tjeter
Por ty te zgjodha?
Se ti nuk sheh fare
Se sa shume u lodha
Pse nuk me tregon
se cka don t'me thuash?
Por keshtu me mundon, apo.
Te vjen mire te luash?
Pse me nxite atehere,
nese nuk me ke dashur?
apo deshe qe une te mbes,
gjithnje nga ti i varur
Pse
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:07 am

Vetem per ty
Vetem per ty
Te dua, shume te dua,
kurre s'do te harroj,
sa e embel je per mua
shume te adhuroj.
Ne kujtime rri perhere
por mendja me shkon tek ti,
m'lendohet zemra ime e mjer
se ndoshta nuk jam per ty
Qaj diten loti me pikon
vetem per ty mendoj
qaj naten e askush s'me degjon
qe ty s'mund te te takoj...
Hapi syt e mos i mbyll
une jam dielli ti je yll
kur ti qesh une behem ze
mos mendo se do te le.
Kur ti qan une behem lot,
s'te nderroj me askend ne bot,
ti je gjumi une jam endrra
ti je shpirti une jam zemra.
Ti je dielli une jam drita
ti je jeta qe une e prita,
mos mendo se te harroj
kur je e vetmja ne bote
qe te dashuroj...
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:07 am

Bota

Dal per te shetitur
Dhe per tu argetuar
Takoj njerez
Te lumtur
Te hidheruar
Valle kjo bote
Pse nuk eshte per te gjithe
Te gezohen
Te jene te lumtur
Te kene zemren e dashuris
Ose eshte kjo bote
Qe i ka fajet
Apo i ka fajet njerzia
Qe se njohin boten
Sja dine vleren
Kohe pas kohe
Kan shkruar
Por edhe kan thene;
Njeriu e krijon boten
Bota e udhezon njeriun,
I jep mundesin
Ta gjeje njohurin
Ta braktis varferin,
Ta krijon paqen
Per mbare njerezin
Te formon dashurin
Begatin dhe harmonin.

Po kush po e prish ,
Kush e sakaton,
A thua pse?
E tera keshtu
Cdo here ka shkuar
Cdo here do te shkon
Qe shekull pas shekulli
Vrasje
Hakmarrje
Por edhe dashuri
E ndare qenka kjo bote
Gjysma te gezuar
Gjysma me lote ne sy.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:08 am

DASHURI NË PËRJETËSI“

I braktisur ne pranga, pa u dashuruar asnjëhere
ty ne horizont pres agimin te zbardhe ne vetmi
pas nje nate te gjate ,pres kthimin tend
ne dy udhe, qe nuk bashkohen kurre
me shprese dhe pa shprese
jeta ime kaloi me enderrime të bukura
te kohes qe kalova.
Mendo qe une jetoje
DASHURIA, UNË DHE TI
e shpirti mbushur plot me varferi.

Zemren e lumturise pse ma shujte pa u ndezur?
Do te germoja thelle ne shpirtin tim
por pa e lenduar dashurine tone
e kam ruajtur si flori te paster
ku deri tani mbreteron ne shpirtin tim
por buzet e djegura, pritja e gjate
dhembja qe qendron akoma aty
dhe zemra e thyer, me padurim pret sherim!

Une nuk kam mburoje as roje nuk ka kush te me beje
se hidherimi e ka mare shpirtin tim te mjere.
digjem ne kete vetmi te ftohte
e me vjen ne mendje, mendime ne forme stuhije
nga dashuria per ty...
Por ti nuk je më
zgjate krahet te prek ngrohtesin e hijes tende, por kote
me henen qe me reflekton mbi supe
ule koken dhe mendoj per ty...
e dashura ime qe shpirti te prehet ne perjetesi.

Mos me le, te desha sa jeten time
mos me le, te tretem si qiri nga pikellimi yt
mos me le, te zvarritem deri ne qiell te ngrire
mos më le, qe oret te me vrasin pa meshire!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:08 am

mos,
mos shko ti,
mos me len mua,
mos me fhuaj sje ma per mua,
mos e harro dashnin e pare,
mos shko me tjeter,
mos me len mua te vuaj,
zoti ty ka me te gjykuar,
mos i ndaj kto dy zemra,
mos e harro emrin tim,
mos i harro takimet e para,
mos e harro ate dite qe me fhe te dua,
mos i len kta dy sy se lot po kan per ty,
mos shko ti me tjeter se kam me vra ty e veten,
mos e harro se une ty kam me te prite se pa ty skam jet as drit,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:08 am

un ne enderr ty te sho,
se ste kam pran mejet je shum larg,
endrra asht gja e bukur se ty te enderroj mendoj se te kam pran vetes kur ne anderr te shof,
endrroj endrroj per ty oo djal,
the ste kam pran vetes ti je shum larg,
nje dit endrra do te bahet rralitet,
ne gjum jam ty te enderroj,
me del gjumi e pran tejet sjam,
kjo anderr asht nje magji e un ste sho kun ty,
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:08 am

Ishte nata..

Ishte nate gjumi nuk me zinte....
Mendoja per ty sikur te te kisha pran
Shtrengova jastekun sikur te ishe ti
Dhe fillova te qaj per ty e dashur
Dhe me lotet e mi krijova imazhin
Tend engjellor.E putha si te ishe ti
Dhe me pas me kishte zen gjumi
Te nesermen ti nuk ishe
Fillova te te qaj po me kot
Ti kishe ikur
Ne mbremje ti u shfaqe dhe papritur
Ti me the Te Dua.Dhe qe prej asaj nate une fle i qet
me fjalen qe me the ti e Dashur....
Te Dua Shume
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:08 am

Vazhdo rrugen tende


Vazhdo rrugen tende
koken mos e kthe
do te vdes per nje puthje
qe kurr nuk ma dhe


vazhdo rrugen tende
mos kthe koken mbrapa
sepse zemren time atehere
do te vesh ne kllapa


kudo qe te shkosh
ndoshta gjen gezim
por mos shpreso se kurr
te une me ske kthimtere jeten e gjate
do te jesh e mallkuar
me rendime ne jete
dhe shum e vetmuarvazhdo rrugen tende
shko ku je nisur
sepse fatin tend
vete e ke qendisur
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:09 am

dashur
Te shkruaj Ty qe ma pervelove shpirtin, te shkruaj ty qe ma trondite zemren, Ty qe ta fala gjen me te shtrenjt te jetes sime. Jeta me dashuri qenka vetem dhimbje. E ato dhimbje me diagnoze kane edhe sherim, Isha si ylli qe shkelqente naten e qete, derisa ti dole si mjegull e ma more driten. A thua, do te ma kthesh perseri? A thua a e dite sa te dashurova, se u pate ngujuar ne zemren time e s'munda te te nxjerr kurre jashte? Kaluan ditet kur me nuk u ndegjuam. Ato ishin ditet me te mira te jetes sime. Nuk e di pse u ndame. Per fajin tend apo per fajin tim? Ndoshta kishim faj te dy?! Sido qe te jete, edhe sot edhe neser ,edhe gjithmone pres pergjigje. Ti je dhe do te mbetesh dashuria ime e pare dhe e vetme sa te jetoj ne kete bote. Ato dit me ty ishin parajsa, lumturia e jetes sime qe s'deshiroja te kete fund kurre.Por ne u ndame. Aty filluan vuajtjet, aty filluan dhembjet e netet pa gjume. Pritja dhe lutjet qe ti bera, s'ben pune dot. Ndoshta keta rreshta te shkruar enkas per Ty, do ti lexosh edhe ti. Ndoshta jo! Kush e di o e dashur, mbase do te prekin keto rradhe te dala nga zemra. Sikur te kisha pare vetem edhe nje here, sikur ta kisha vetem edhe nje kujtim te vetmin nga ti ndoshta do te qetesohesha e do te isha prehur dalengadale, por? Shpesh i them vetes pajtohu me fatin se dashurite e medha nuk realizohen kurre! por zemra eshte ajo qe vendos, e cila te ka mbyllur nje here brenda e per te dale sikur s'do te te leshoje kurre
Te dua dhe vetem per ty mendoj, dashuria ime e vjeter. Mungesa jote me shkakton agoni, dhembje dhe dashuri qe te vdes, ti ma more nje pjes te jetes, nje kujtim nje pjes te dashurise. mi more dhe ca lote te mi dhe me ike
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:09 am

E derguar: Sent: Friday, February 02, 2007 5:54:13 AM

Në mëngjes zgjohem
Afër meje gjindet hija
Oh..sa shumë krenohem
Je ti dashuria

Sa shumë më sillet rotull
Ndjenja që kam për ty
Por s'di si të shpalosem
Kur ti s'je aty

Kam dëshirë të jem me ty
Edhepse e di që s'mundem
Kam dëshirë të jem me ty
Edhe pse e shoh humbjen

Kur shijoj buzën tënde
Më duket sikur tërë botën e kam në dorë
Kur të puthë në faqe
Ndjej që je ai që dua

Të dua siç je
S'dua të bësh asnjë ndryshim
Edhe po nëse të tjerët s'na dëshirojnë bashkimin
Unë me ty do të jem

Do të jem për jetë e mot
Do të jem sa kam jetë
Se për ty po vuaj
Por kjo vuajtje do ketë FUND

Pra më kupto të dua më don
Lëri fjaltë e tjerëve, s'të çojnë askund
Dëgjo zemrën tregohu ai që je
Unë jam e jotja e ti je për jetë
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:09 am

Jetime
E derguar nga nje shoqe dhe mendova qe ta postoj ketu ne forum


Jetime
Mbi varrin tende nene po bertas
Por nuk pergjigjesh asnjehere,heshtje
çohu nene se jam vajza yte
dua me te te pa
Me ke len te vogel
e tani jam rriture
çohu nene te lutem çohu nene
se jam e merziture
me mungon perqafimi yte
ne shtepi shume ndjej trishtim
me pikojn lotet si rrufe
Nene, ne shtepi zeri im nuk therret
dita dites po ndjej trishtim
nata, nates nuk i ngjan
por ndjej shume malle per ty o nene
Nene a me degjon
perseri tek varri yt heshtje ka
e kam rrite oj nene vellaun
por ai shume po qane
e done me te pa
por s'kam cka te bej
zoti keshtu deshiroj
Me thirrin jetime e nuk e di pse
ti si engjull cdo here me ne ke qen
nuk me vjen inate per ato vuajtje
por kisha shprese
se ti do te ringjallesh
se kure isha e vogel me mashtruane
ka shkuar nena per te udhetuar
tani ty te kerkoje
por s'te gjej askund
tani me duhesh por ti nuk vjen dot
te lutem eja te me shikosh me vellaun
se pa ty nuk na ben te lumtur asgje
Nene si te kalbi ky dhe
nuk i erdhe gjynah per ne
si te mori zoti valle
nuk ju kujtua se dy pellumba
ka me i lan....
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:09 am

Puthja e fundit...
Me puthe per here te fundit
Dhe mi shtrengove duart
Me shikove ne sy,
dhe syt e mi shkelqenin
nga lotet qe rrjedhnin
me the te lutem mos bej keshtu
por prap syt e mi veç lot rrjedhnin
e dia qe nuk isha per ty
sepse ti ishe e tjeter kujt
por çfare ti bej zemres
se ajo te mban brenda
dhe te don pa mase
dhe nuk lejon qe te nxjerr jasht
sa do qe mundohem te nxjerr
jasht zemres eshte e kot
se vetem ty te don
se vetem per ty rrah kjo zemer
me beso shpirt nuk po mundem
ti prishi ato imazhe qe kam
sepse vetem ato me mbajn gjalle
dhe kurr nuk do ti fshi nga kujtesa
te lutem mos me thuaj qe te harroj
sepse kete fjale ma the njehere
harrom se nuk mundem te jemi bashk
ate gje e di qe nuk mund te jemi bashk
por me te harruar kurre, dhe kurr
nuk mendoj qe te harroj, me the
gjej nje tjeter dhe jeto me te
i lumtur sepse une i takoj tjeter kujt
e di o shpirt e di te thash
por cfare te bej qe nuk mundem te dua njeri
tjeter sikur te dua ty o shpirt
me the te lutem me urrej si ta urrej
nje njeri qe e dua me gjithe shpirte
si te them te urrej kur secilen here
te dua edhe me shume
o shpirt edhe sot edhe neser
edhe muaj edhe vite e vite do te behen dhe
kurr nuk do te mundem te harroj e te largoj
nga zemra qe te do, TE DUA
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:09 am

E pyes veten pse rash ne dashuri
Ah more zot cfare te bej
jeta ime perfundoj
per nje vajze qe e deshta shume
ma dogji zemren ma beri shkrumb
ma theu zemren si nje gote
por cfare te bej e dua kot,
jeta pa te me digjet flak
syt e mi po derdhin gjak
e dashura ime te prita me mall
une tash po vdes ma bej hallall
pse t`jetoj une kur s`jam me ty
ma ktheve shpinen me le ne vetmi
si nje femi me le tuj qa
Si nuk te erdhi aspak gjynah
Mi more shpresat e u largove
dashurin tone ti e lendove
ti shkove e me le te vuaj
asken tjeter nuk do ta dua
kujtimet tona une do ti ruaj
dije se ne jeten time
ZEMER nuk ka vend per asnje tjeter emer
arsyen perse vdiqa te gjithe dua ta din
ishte arsya emri yt
jeto se une kam vdek per ty
shko dhe mos me lyp me sy
duaje ate qe te don
i cili te gezon
se per ne te dy
dashurija perfundoj
ti mua me lendove
me ate me tradhtove
qe une shume te deshta
ma bej hallall
por pse me harrove
ne shpirt me lendove
tash ti je penduar
por ajo nuk te ndihmon
se ti e dashura ime
smund me harron
smundesh me me harru
se te deshta pa hile
nuk jam une si ti me zemer katile
Kur te bije shi dije kush po qan
ishte ai djali me zemer te vrar
ti je fajtore se ma prishe jeten
deshte me jetu me nje emer tjeter
tash e more vesh se me ke humbur mua
dhe i kerkon fjalet vetem ty te dua
ti ke faj qe kerkove me u nda
po i kujton ditet kur ishe me mu
von e more vesh se sa me ke lendu
e lendove edhe veten, se
po don me tu kthy
por nuk mundem shpirt
se zemren ma ke thy
une do te martohem
por i lumtur sjam
si te jem i lumtur kur
ne mend vec ty te kam
e dashura ime ne darsem do te therras
dua me me pa kur zemra te me plas
ne krahet e tu une dua qe te vdes
amanet po ta le mos me harro per jet
deshira ime ke qe me ty te martohem
por nuk mrriva e dashur nuk mund e perjetova
kush ne na ndau e vraft perendia
se e vrau nje gje qe quhet dashuria
me kujtimet e vjetra une tash po jetoj
ditet qe i kalum se bashku
une smund ti harroj
zemra po me thot mos qaj e mos vuaj
por shpirti nuk po me len ty me te harruar
se vec ty te deshti dhe te tha te dua
prap erdhi koha te ecim rrugve tona
e du nje perqafim per te fundin tone takim
ndoshta me nuk do te shof per jete
nuk e dita se keshtu
qenka fati te mbes pa ty i shkret
veq edhe njhere une te shof me sy
ti preki buzet e tua me lotet e mi
degjoje zemren time se cfare te thot
mos shko te lutna e dashur mos me le ti vet
zemren do ta bej gur
ty nuk do te harroj kurre
te lutem edhe ti mos me harro mua
te mbetet ne mend se gjithmon do te dua
per takim te fundit me thuaj dicka te mire
vetem jo ate fjalen qe quhet
LAMTUMIRE
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:10 am

Vuajtje
Vuajtje dhe merzi
Lot e vetem lot
e kujtoj e dashur ndarjen sikur sot
e kujtoj ate dite, diten e veshtire
Kur me the mua zemer lamtumir
kur ne syte e mi lotet pikuan
dije se ne zemren tende
me nuk ekzistoj
ne castin e fundit
Kur vdekja ka ardhe
do te pres e dashur
me fustan te bardhe
nese une ne rini per ty
e dhash jeten
do te me mbetet mbrese
qe se kuptova te verteten
do te dua shume
edhe ne ate bote
s'do te jem i lumtur
por do te qaj me lote
do te vuaj me zemer
edhe ne ate bote
se bota tjeter te gjithve
do te na pret
nese e kupton nje dite
vuajtjen qe kisha per ty
do te kuptosh se te kam dasht
dhe te dua perseri
te dua te thash nga zemra
askush te mos na ndaje
tani pa ty une mbeta
me lote ne sy te qaje
dhe zemren ta dhurova
per ty nuk mu dhimb fare
sepse te deshta shume
se ishe nje femer qe une
u cmenda fare
per ty per ty jetova
zemren ne zjarr e hodha
por ti me ike pa meshire
duke te kerkuar kurr nuk u lodha
nje lote per ty me mbeti
ne zemren time kujtim mbeti
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:10 am

Unë stë kërkoj të më duash teper
por të paktën çerekun nga sa të dua unë.
Ndoshta t'jetoj pak se jeta rrjeth si lumë,
ku i dihet jetës ndoshta s'jetoj dhe shumë.
Me ditë apo me vite, por sa te jetoj,
vec teje tjetër kurrë s'do dashuroj.
Si mundem të harroj një vajzë që e kam dashur
e ti si mundesh të harrosh nje djalë që në zemër të ka mbajtur ,
Si ke guxim të harrosh atë që kurrë stë ka urrejtur
Si ke force të largohesh nga ai që të don për jetë?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:14 am

Te pres jashte botes aty ku realiteti behet magji
te pres aty ku urrejtja behet dashuri
aty ku lotet kthehen ne rreze dielli
te pres aty ku le krenarine pergjithmone
te pres aty ku zemra ime lumturin ta shijon.

Ndëgjo zemrën time
po të thotë të vërtetën
se për ty jam gati
ta japë edhe jetënPse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti
Pa ty bota e humb kuptimin,
pa ty dielli e humb shkëlqimin,
pa ty dita më erësohet,
pa ty nata nuk kalohet,

Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:14 am

Per Ty
Qe nga dita kur ike ti
Nuk me jan terur syt nga lotet
me than se nje dite do te kaloj ter kjo
Dhe do te kujtohet vetem si enderr
Pra nuk do te ndjeja dhembje e nuk do te vuaj me
Kaluan ditet dhe muajt kaluan muajt u ben vite
Une ende qaj tash me nuk e di a qaj
Per ty pse ike apo qaj per jeten time
Une nuk kam ditur te dashuroj me hile
Si dashurojn te tjeret se pas pak vitesh harrojn
Se kam pasur nje dashur une te kam dashur
Me gjithe zemer me gjithe shpirt
Me tere qenien time
Ta kam falur veten dhe nuk mund
Ta pranoj tash se nuk jam me ty
Ky fakt me mundon aq shume
Kur te shohe ne qytet
Them me vete te vi e te bie ne gjunje
Para teje e te lus te me kthehesh
Por nuk kam guxim ta bej kete
Ti ke zemer per tjeter kend
Do te thot nuk ke vuajtur
Vetem nje gje e di une
Nuk do te munde te pajtohem kurr me faktin
Qe nuk te kam prane
Ndoshta do te qaje tere jeten per humbjen tende
Dhe per jeten time te mjere AH DASHURIA IME E MADHE
Po sikur te ndodhte ndonjehere te kthehesh te une
Do te japja gjysmen e jetes time
Dhe gjysmen tjeter ta jetoja me ty
Ah shpirti ime nuk e kam menduar kurr
Qe do te vuaj shume dhe kaq gjate
Per dashurin tende
Sa me mungon e sa nete me ke len pa gjume
E sa dite mi ke shkaterruar ne vetmi
TE DUA DHE DO TE TE DUA GJITHMONE SHPIRTI IM DO TE JETOJ ME KETE VUAJTJE DERI NE MBARIM
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:15 am

Per Ty
Qe nga dita kur ike ti
Nuk me jan terur syt nga lotet
me than se nje dite do te kaloj ter kjo
Dhe do te kujtohet vetem si enderr
Pra nuk do te ndjeja dhembje e nuk do te vuaj me
Kaluan ditet dhe muajt kaluan muajt u ben vite
Une ende qaj tash me nuk e di a qaj
Per ty pse ike apo qaj per jeten time
Une nuk kam ditur te dashuroj me hile
Si dashurojn te tjeret se pas pak vitesh harrojn
Se kam pasur nje dashur une te kam dashur
Me gjithe zemer me gjithe shpirt
Me tere qenien time
Ta kam falur veten dhe nuk mund
Ta pranoj tash se nuk jam me ty
Ky fakt me mundon aq shume
Kur te shohe ne qytet
Them me vete te vi e te bie ne gjunje
Para teje e te lus te me kthehesh
Por nuk kam guxim ta bej kete
Ti ke zemer per tjeter kend
Do te thot nuk ke vuajtur
Vetem nje gje e di une
Nuk do te munde te pajtohem kurr me faktin
Qe nuk te kam prane
Ndoshta do te qaje tere jeten per humbjen tende
Dhe per jeten time te mjere AH DASHURIA IME E MADHE
Po sikur te ndodhte ndonjehere te kthehesh te une
Do te japja gjysmen e jetes time
Dhe gjysmen tjeter ta jetoja me ty
Ah shpirti ime nuk e kam menduar kurr
Qe do te vuaj shume dhe kaq gjate
Per dashurin tende
Sa me mungon e sa nete me ke len pa gjume
E sa dite mi ke shkaterruar ne vetmi
TE DUA DHE DO TE TE DUA GJITHMONE SHPIRTI IM DO TE JETOJ ME KETE VUAJTJE DERI NE MBARIM
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Shooter-Ks prej Tue Jul 13, 2010 7:15 am

Ne kete nate te erret po rri ne vetmi
te kujtoj e dashur une me lot ne sy
po me rrjedhin lotet me mundon vetmia
Ah sa e rende qenka kjo dashuria
Ne rruge kur te takoje me sy te shiqoj


Nese te pengoj falje te kerkoj
Shume ma mire te vdes ne kohen rinore
Se une sa te shofe me tjeter per dore
ti u ndave prej meje me lendove aq shum
Tash po me djeg malli cdo dite e me shume


Smundem ta mendoj se pa ty te jetoj
I vetmi i lumi zot ai do te me ndihmoj
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Endrra

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi