Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Si duhet te sillemi me femijet e te tjereve?

Shko poshtë

Si duhet te sillemi me femijet e te tjereve?

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:11 pm

Me ka zene nje hall,nje shoqja ime u operua javen e kaluar por ajo eshte nje nene e vetme dhe ka nje femije 3 vjecar.Kete kohe jane kujdesur tezet per te..por qe neser duhet ta coj une ne kopesht te voglin ta marr dhe ndoshta te qendroj deri ne darke me te...nese e ema nuk eshte ne gjendje.

Ky eshte problemi me i vogel qe me shqeteson,pasi e bej me qejf..une e dua shume ate femije...eshte si princ i vogel kur jemi te dy luajme shume..ai me perqafon me puth ne faqe...dhe vete shoqja me thote ai te eshte afruar shume

Vetem se ai ka nje problem...sapo e ema nuk eshte prane tij sillet keq..behet agresiv.ME ka zene halli..kam frike mos me shpeton prej dores rruges kur te shkojme ne kopesht..dhe kjo me duhet

Si duhet te sillem me te...te tregohem pak e rrepte..ne situata te caktuar dhe ti ngre tonin nese fillon e ben lojra.
Bela se se kam as te timin,se te timit i fus nje shpulle nga prapanica..edhe e bej suste

cti besh eshte i botes
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Si duhet te sillemi me femijet e te tjereve?

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:12 pm

Nuk e di...Kjo po qe eshte nje bela...
Po degjo..Mundohu ta cosh ne vende sa me pak te rrezikshme per nje femi 3 vjecar...
Dhe mundohu qe gjithmone te jete i gezuar,duke lozur duke i treguar histori...
Menyra me e mire kjo eshte se e di shum mire cdo te thote te mbash nje femi ne kujdestari po perderisa te ka ra per pjese mundohu ta largosh per pak kohe nga gjerat e zakonshme...
Mos u acaro duke i bertitur se eshte shum me keq...Mundohu ta hutosh gjate rruges me ndonje histori apo ndonje gje tjeter interesante...Gjej ate qe atij i pelqen me teper dhe ngacmoje ne ate drejtim...
Kije parasysh dhe mos e harro kurre: MOS I BERTIT...MOS E NERVOZO...
Shpresoj tja dalesh me se miri
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi