Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

2010-ta, vit i marteses se Amit me Ermalin

Shko poshtë

2010-ta, vit i marteses se Amit me Ermalin

Mesazh nga Linddt prej Tue Jul 13, 2010 9:30 am

Nëse mendoni se Ami Toska ka marrë pushimet, do të zhgënjeheni, sepse ajo këtë vit e ka nisur më me vrull se kurrë. Përveç se marton të tjerët (përmes agjencisë së saj domethënë) ajo ka vendosur të martohet edhe vetë. Po, po. Këtë vit Ami do të jetë nuse prej vërteti.
Tani që ka mbaruar sezoni i spektaklit “Portokalli” është një kohë pushimi për ju? Si e kaloni kohën?
Jo, nuk është fare kohë pushimi. Edhe pse nuk do të kem impenjimet televizive për dy muaj kohë kur do të rinisë spektakli për mua nuk është pushim, pasi ma kompenson shumë mirë kohën e punës biznesi privat. Ndihem shumë mirë që sapo bëj një stop nga “Portokalllia” impenjohem totalisht në punën time private.
Ju keni qenë pjesë e “Bluetooth”-it me një thashetheme se do të martoheni së shpejti? Na tregoni të vërtetën, kur e keni parashikuar martesën?
Ne kemi vendosur që këtë vit të bëjmë dasmën tonë, por është akoma herët për të folur për detaje, sidomos për datën.

Nuk duam datën, por në të vërtetë ju keni menduar tashmë si do e organizoni? Fustanin e ka zgjedhur Ami?
Nuk kemi bërë asgjë deri tani, jemi në hapat e para. Si të gjithë klientët e tjerë që janë në hapat e para, edhe unë po mendoj, po krijoj po nuk kam ende ndonjë ide konkrete. Ose kam shumë por nuk e di ku të orientohem, jam akoma në ajër.

Ndërkohë Ami, na trego diçka për jetën me Ermalin, si janë të ndara punët në shtëpinë tuaj?
Pikë së pari ne rrimë shumë pak në shtëpi, sidomos në këtë periudhë që jemi goxha të impenjuar në biznes. Plus këtij fakti po merremi momentalisht me nxjerrjen në treg të revistës tonë më të re “Ami”, që do të flasi vetëm për dasma dhe i drejtohet të gjithë atyre njerëzve që kanë dëshirë të marrin informacion për dasmat. Revista do të ketë kuriozitete, dasma reale si janë organizuar, dasma të çuditshme, dasma sipas buxheteve të ndryshme që kanë mundësi njerëzit për t’i bërë ato, foto të ndryshme, personazhe, etj.

Për shembull kush gatuan?
Po fatmirësisht gatimin e kemi qejf të dy, edhe unë e kam qejf edhe Ermali gjithashtu. Ai sidomos bën mëngjesin sepse çohet pak më herët se unë. Unë çohem pak më vonë se jam pak gjumashe (qesh).

Kush e mban buxhetin në shtëpi?
Të dy kemi një sirtar që e kemi të përbashkët, përveç kuletave tona personale.

Aty ka karta apo dhe para kesh?
Përgjithësisht kesh. Kartat janë personale.

Ndërkohë, jashtë familjes dhe jashtë impenjimeve, fundjava çfarë është për Amin dhe ku preferoni t’i kaloni pushimet?
Nuk është se bëjmë fundjava pushimesh, që ta lëmë punën të premten dhe të kthehemi të hënën, këto ndodhin shumë rrallë. Aq më tepër që Ermali së fundmi është i impenjuar dhe në programin e tij “2XL” të cilin e ka të shtunën në darkë dhe ne na mbetet të nisemi në ndonjë udhëtim të shkurtër. Sidomos për ski sepse ne i praktikojmë shumë sidomos në dimër në periudhën janar-shkurt dhe na mbetet që sapo Ermali mbaron emisionin t’i hipim makinës dhe të shkojmë diku afër Mavrovë, Mal të Zi apo Itali dhe kthehemi të hënën në mëngjes.
Këtë vit keni bërë ski?
Kemi bërë. Javën e kaluar kemi qenë, por me thënë të drejtën na ka mërzit shumë kjo ngrohja globale sepse nuk ka shumë borë.
E ke menduar veten nënë së shpejti? Ka ndonjë plan për këtë?
Sigurisht edhe unë si çdo femër e mendoj veten nënë. Si do jem, si do e përshtat jetën time midis punës, karrierës, fëmijës, impenjimeve por plane nuk ka akoma.
Ka një gjë për të cilën Ami do e linte karrierën?
Jo. Nëse për ndonjë femër do të linte karrierën do ishte ose burri që do ta pengonte ose do lindte fëmijë ose do fillonte një punë tjetër. Unë të paktën këto dy etapa, të burrit dhe të punës në jetën private i kam kaluar dhe kam treguar se di t’i baraspeshoj dhe t’i mbaj të dyja. Dhe në fakt nuk do të ketë asnjë arsye se publiku ju do shumë dhe ju do përherë në skenë. Edhe unë i dua shumë dhe rrjedhimisht nuk ka një arsye pse ta lë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi