Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gibson bën film për vikingët

Shko poshtë

Gibson bën film për vikingët

Mesazh nga Linddt prej Tue Jul 13, 2010 9:50 am

Mel Gibson paralajmëroi se do të xhirojë një film për vikingët, ku rolin kryesor do t’ia besojë Leonardo Di Caprios. Filmi do të vendoset në shekullin e nëntë, në periudhën kur vikingët kishin sulmuar ishullin britanik.
Është interesante të thuhet se në film do të përdoret gjuha e cila është folur në atë kohë, dhe do të jetë një përzierje e anglishtes së vjetër dhe e norvegjishtes.
Fillimi i xhirimit është paralajmëruar për këtë vjeshtë, ndërsa skenarin e ka shkruar William Mohaham, fituesit i Oskarit për skenarin më të mirë për filmin “The Departed”.
Aktori njoftoi se qysh në moshën 16 vjeçare ka pasur idenë për xhirimin e një filmi për vikingët. Shumë admirues të filmit, në këtë vendim shohin kthimin e tematikave të hitit të tij të madh të vitit 1995, “Braveheart”, i cili mori p
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi