Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Edukimi i femijeve !

Shko poshtë

Edukimi i femijeve !

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 2:21 pm

Pergjigjem une e para ---NENA dhe se luan topi.

Kjo vjen natyrshem , pasi vete jeta ben qe babai te jete gjithmone me larg femijeve per shkak te rolit te tij per te siguruar mireqenien e familjes. Keshtu qe barra e rritjes dhe edukimit te mirefillte te femijeve i mbetet nenes.
E them te mirefillte, sepse po na marrim ne aspektin e pergjithshem pa mbeshtetjen e babait do ishte shume e veshtire.
E mirefillta qendron ne faktin qe ne mamat qendrojme non stop me femijet, i mesojme cdo gje qe nga fjala e pare e deri tek menyra e te sjellurit, menyra si ti perceptojne gjerat, perballojme semundjet, shkollen, deshirat e tyre... formojme personalitetin e tyre dhe behemi njoheset me te mira te psikologjise se tyre. Per te gjitha keto sado qe te perpiqet nje baba nuk arrin dot kurre.
Babai eshte shtylla e shtepise, por nena eshte tabani qe e mban ne kembe.
Mbeshtetja qe nje nene ka nga babai ne edukimin e femijeve, eshte autoriteti i tij dhe sigurimi i anes ekonomike ( mos te jete babi edhe mami nuk ja ploteson dot femijeve. )

Por e theksoj, ne edukimin direkt, ndikon - NENA.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edukimi i femijeve !

Mesazh nga lenti prej Sun Jul 25, 2010 7:35 pm

per mi eduku fmit duhet mesimi
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edukimi i femijeve !

Mesazh nga Luani-N prej Mon Jul 26, 2010 11:46 am

shima msusin nalt hahha
avatar
Luani-N
Fillestar
Fillestar

Numri i postimeve : 188
PIKE : 225
Popullariteti Popullariteti : 17
Data e regjistrimit : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edukimi i femijeve !

Mesazh nga lenti prej Mon Jul 26, 2010 2:25 pm

hahahh pse ti je nxansi ah qu shpejt jasht
avatar
lenti
Master
Master

Numri i postimeve : 527
PIKE : 582
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 18/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Edukimi i femijeve !

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi