Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Filmi turk fiton në Berlinale

Shko poshtë

Filmi turk fiton në Berlinale

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:21 am

Filmi turk fiton në Berlinale

Të shtunën mbrëma janë ndarë çmimet kryesore të edicionit të 60-të të festivalit të filmit- Berlinale.
Në ceremoninë e mbajtur në Berlin, “Ariu i artë” për filmin me të mirë i takoi filmit bashkëproduksion turko-gjerman, "Bal" (“Mjaltë”), i regjisorit Semih Kaplanoglu, i cili rrëfen një fëmijëri nga Anadolli.
Çmimin e madh të jurisë e fitoi koproduksioni rumuno-suedez, "Nëse dua të fishkëllej, unë fishkëllej" i cili rrëfen jetën e një të riu në një shtëpi korrektimi.
Roman Polanski ka fituar Ariun e Argjendtë për regjisorin më të mirë, për melodramën e tij të re, “The Ghost Writer”.
Si aktorja më e mirë me Ariun e argjendtë u nderua japonezja Shinobu Terajima, për rolin e saj në filmin dramatik "Caterpillar". /
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi