Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Sanremo, fiton Valerio Scanu

Shko poshtë

Sanremo, fiton Valerio Scanu

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:22 am

Sanremo, fiton Valerio Scanu

Valerio Scanu është fituesi i edicionit të sivjetmë të festivalit të Sanremos me këngën, “Per tutte le volte che”.
Në finale kanë arritur dhe treshja, Pupo-Emanuele Filiberto-Luca Canonici, të cilët u renditën në vendin e dytët me këngën “Italia amore mio”. Ndërsa në vend të tretë u rendit, Marco Mengoni, me këngën “Credici ankora”.
Corriere Della Sera njofton se spaktatorët e spektaklit nuk kanë qenë të kënaqur me gjatë shpalljes se eliminimeve të konkurrentëve për në fazën finale. Fishkëllimet e platesë kanë qenë më të mëdha kur nga gara u skualifikua, Irene Grandi. Salla ka pasur pakënaqësinë më të madhe dhe shpërthimin e inatit në momentin që u përjashtua nga gara, Malika Ayane.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi