Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Një tjetër dënim për Erionin dhe Jetmirin

Shko poshtë

Një tjetër dënim për Erionin dhe Jetmirin

Mesazh nga No.i.d prej Wed Jul 14, 2010 10:25 am

e Pas një kohe të gjatë bisedash në oborr banorët hyjnë në shtëpi sepse karriget janë lagur nga shiu. Erioni dhe Jetmiri shkojnë dhe rrinë te divani në ballkon. Në oborrin e shtëpisë së re del përsëri Rezarta. Dy djemtë të cilët po jetojnë vetëm në shtëpinë e vjetër bisedojnë me njëri-tjetrin se si t’i sbulojnë ndonjë sekret Rezartës për të përmbushur detyrën që u ka dhënë “Vëllai i Madh”. Rezarta ofrohet pranë gardhit dhe nis të bisedojë përsëri me dy djemtë e dënuar. Pas shakave të Jetmirit, Erioni i thotë Rezit “ça ke bërë ndonjë gjë kreizi në Kosovë? Do na tregosh ndonjë gjë të veçantë”. Jetmiri plotëson shokun duke i thënë Rezit “Ke ndonjë sekret që do ta ndaje me ne?” dhe Rezi i thotë “po kam po nuk do ta ndaja me të gjithë” dhe më pas tregon se një herë kishtë vjedhur një çokollatë në dyqan dhe nëna e saj e kishte rrahur për këtë veprim. Të dy djemtë qeshin me sekretin e vajzës.
Më pas në jashtë dalin Valoni dhe Kika. Djemtë pasi përshëndeten u tregojnë banorëve të shtëpisë së re se janë Dënuar përsëri nga “Vëllai i madh”. Hakiu çuditet dhe i pyet djemtë përse janë dënuar këtë herë dhe Erioni tregon “na dënuan se dëshëm të ndiznim televizorin dhe tani bna lanë këtu jashtë”. banorët nisin të qeshin e bëjnë shaka me veprimet e Erionit dhe Jetmirit.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi